„Závody na špičkovém závodišti nejvyšší světové úrovně se vydařily, počasí bylo příjemné. Organizace byla klidná a profesionální a spolu s menším počtem účastníků vytvořila příjemné prostředí. Nepanovala žádná přehnaná bezpečnostní opatření kvůli aktuální situaci,“ uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar na webu kanoe.cz. „Hlavním přínosem akce bylo sbírání mezinárodních zkušeností, pro řadu účastníků se jednalo o první mezinárodní soutěž,“ dodal.

Česko vylovilo v Segedínu dohromady 31 medailí. Přerov přispěl díky dvěma stříbrům Jana Macháčka (K2 1000 m, K2 500 m, U18), dvakrát stříbrná na stejných tratích deblkajaku byla také Gabriela Hermély (U18). Kanoistka Denisa Janáčková mezi o rok staršími děvčaty (U15) přidala páté stříbro z krátké dvousetmetrové tratě na singlu. Bronz si dovezl Vojtěch Neradil (C4 500 m, U15-U17).

Suverén z Kojetína

Na Přerovsko ovšem mířily i dvě zlaté medaile. Postaral se o ně kanoista z Kojetína Jiří Minařík. Ten dominoval v kategorii do 18 let na singlu jak na kilometrové, tak i na poloviční trati.