Ve finálovém zápase porazila Rusku Jekatěrinu Alexandrovou ve dvou setech 6:2, 7:6 (4). Čtyřhru ovládla česká dvojice Petra Krejsová s Jesikou Malečkovou.

Maďarka Janiová si odvezla z Přerova finanční šek na 2 352 amerických dolarů a do žebříčku WTA si připsala 20 bodů. Jednadvacetiletá rodačka ze Siofóku neztratila během celého týdne ani set a zaslouženě se stala vítězkou turnaje kategorie ITF, který se hrál s dotací patnáct tisíc amerických dolarů na antukových dvorcích TK Precheza Přerov.

„Začátek byl hodně těžký a hned první dva gamy trvaly hodně dlouho, snad patnáct nebo dvacet minut. Bylo důležité, že začátek vyšel, šla jsem do vedení, zatímco soupeřka na závěr prvního setu chybovala," připomněla jednu z klíčových pasáží zápasu Janiová.

Radost neskrýval ani její kouč Filip Svozílek, který se k opětovné spolupráci s Janiovou vrátil po více než roční odmlce. „Reka tady sehrála během týdne šest zápasů a výkon gradoval v závěrečných kolech. Ukázala své kvality a určitě patří do vyšších pater světového žebříčku než v současné době figuruje," pověděl kouč ze Zlína.

Zlato v deblu mělo českou stopu. Krejsová s Malečkovou porazily ve finálovém duelu rusko-ukrajinský pár ve složení Victoria Kanová, Ganna Pozničirenková ve třech setech 6:1, 4:6, 10:5.

„Dodržely jsme předem stanoven taktiku, snažily jsme se hrát rychle a bez chyb, což se úvodní set dařilo. Bohužel ve druhém dějství jsme nezachytily začátek," hodnotila střetnutí třiadvacetiletá Petra Krejsová. Česká děvčata vedla v rozhodujícím tie-breaku již 6:0 a tento náskok byl rozhodujícím počinem k zisku turnajového vavřínu. „Rychlé vedení nás dostalo na koně a začaly jsme věřit, že to dotáhneme do úspěšného konce," dodala spokojená Jesika Malečková.

Domácí klub TK Precheza Přerov reprezentovala jen Pernilla Mendesová. Té se však příliš nevedlo. Už v prvním kole podlehla Slovence Luknarové po setech 5:7 a 3:6 a turnaj pro ni skončil.

Výsledky závěrečných zápasů:

ZUBR CUP (dotace 15 000 USD):

Dvouhra – finále:

Janiová (HUN, 3) – Alexandrová (RUS) 6:2, 7:6 (4).

Čtyřhra – finále:

Krejsová, Malečková (CZE, 1) – Kanová, Pozničirenková (RUS/UKR) 6:1, 4:6, 10:5