Velké mezinárodní závody v evropské konkurenci oddílů z Bulharska, Slovenska, Chorvatska, Slovinska, Ukrajiny, Maďarska a Polska absolvovaly ve Žďáru, Havířově a Ostravě.

V přebornických soutěžích roku 2008 znají své výsledky kadetky, dorostenky a juniorky, které mají již za sebou mistrovský závod.

Negativně sezonu ovlivňuje velká nemocnost, která zasáhla gymnastické řady v celé šíři a nevyhnula se žádné kategorii, a tak výsledky jsou směsicí střídavých úspěchů.

Sedmi až osmileté naděje nejmladší reprezentovaly oddíl pod vedením trenérky Ivany Bořutové v Ostravě. Adéla Šebíková skončila patnáctá, Natálie Mandátová jedenáctá a nejúspěšnější závodnicí se stala Magdaléna Uvírová, která se v sestavě bez náčiní probojovala do finálové části, kde si udržela velmi pěkné šesté místo.

Lenka Vincenová předvedla v Havířově solidní výkon, který ji zařadil ve výsledkové listině na třináctou pozici.

V konkurenci padesáti závodnic nadějí mladších Michaele Šlosarové unikl těsně postup do finálové šestnáctky. Elišku Opletalovou pád náčiní stál lepší než 28. pozici.

V kadetkách mladších Tereza Havierniková má na svém kontě ve dvojboji sestav ze dvou pohárových soutěží kvalitní čtvrté a šesté místo.

Pavlínu Koplíkovou provázejí kategorií juniorek v jarní sezoně nevyrovnané výkony. Získala titul oblastní přebornice a o jedno místo skončila před osmičlennou branou finále v Havířově.

Na republice po první nevydařené sestavě se stuhou se nedovedla zkoncentrovat a svou nejkvalitnější sestavu s obručí zacvičila s chybami. Šestadvacáté místo v poslední sezoně juniorek je zklamáním.

Třináctileté Kláře Jančíkové po zdravotních problémech patří na republice ve výsledkové listině 25. místo. Obruč zacvičila bez výrazných nedostatků, zatím ještě nepropracovaná technika cvičení se stuhou se projevila na druhé známce.

Dvanáctou příčku si přivezla ze závodů vHavířově. Blanka Bořutová se v Ostravě probojovala ve dvojboji sestav s obručí a míčem ze sedmého místa do finále. Pátou nejvyšší známku získala za sestavu se stuhou.

Deváté místo vybojovala na oblastních přeborech, které ji zajistilo postup na mistrovství republiky. Alice Otáhalová si z víkendového klání dovezla pohár za bronzovou příčku, jelikož studijní povinnosti jí nedovolily absolvovat nedělní finále.

V soutěži dorostenek se stala vicemistryní Severomoravské oblasti a spolu s Bořutovou a Haviernikovou budou reprezentovat oddíl na vrcholné domácí soutěži, kterou letos pořádá oddíl SSK Vítkovice.

Gymnastky trénují pod vedením trenérek Ivy Otáhalové, Naděždy Švrčkové a Magdalény Kettnerové.

(io)