„Myslím si, že tento třetí titul byl zasloužený, ten loňský dost vydřený a ten historicky první nečekaný. Ono se to všechno tak zkombinovalo, jsou to tři tituly, v tuto chvíli jsme plní emocí,“ neskrýval čistou radost matador (ročník 1978) v současnosti nejúspěšnějšího kolektivního sportu ve městě vedle ledního hokeje.

Jak hodnotíte finálovou sérii proti celku Stepp Praha?
Ta série sice skončila 3:0, ale nebylo to tak jednoznačné, jak by se možná zdálo. Velká poklona týmu Steppu, je to mladý a perspektivní tým. Nadřeli jsme se, ale dnes konečně jsme vítězství urvali hned na začátku a poměrně jednoznačně to zvládli.

Co bylo klíčem k úspěchu?
Základem všeho byla dvě těžká vítězství v Praze. Vedli jsme 2:0 na zápasy a výhoda domácího prostředí nám jednoznačně pomohla. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, dnes nás hnali od začátku až do konce.Co obhajoba znamená pro vodní pólo v Přerově a pro vás osobně?
Věřím, že tohle bude dobrý příklad pro mladou generaci, kterou tady já osobně i s dalšími kolegy trénuji. Pro mě ta sezona byla specifická v tom, že na jejím začátku už to vypadalo tak, že pomalu půjdu do důchodu. Nakonec to ale bylo trošku jinak, takže mám obrovskou radost.

Jakou má tento sport ve městě budoucnost?
Je to tradice, myslím, že děláme městu Přerov dobrou reklamu. Moc kolektivních sportů tady není. Věřím, že v tom budeme ještě pokračovat, uvidíme, jak to bude vypadat příští sezonu, kdy bychom se chtěli trošku víc zaměřit na mládež, kde bychom taky chtěli dosáhnout zajímavých výsledků.

A můžeme se těšit, že vás osobně v příští sezoně uvidíme opět v A-týmu?
Nehodlám ještě končit. Uvidíme, jestli to bude na sto procent, protože budu mít povinnosti s trénováním dětí, třeba i mého syna. Ale myslím, že ve vodě mě ještě uvidíte. (směje se)