Mladí přerovští plavci se soustředí na nadcházející dorostenecké mistrovství republiky, a tak v Brně nestartovali.

Na start se tak postavil z Přerova jen jednadvacetiletý student VŠB Ostrava Martin Šlechta v dresu KPSO. Závod jej zastihl ve fantastické formě a tomu odpovídaly i skvělé výkony.

Hned v ranní rozplavbě si zaplaval netradičně disciplínu 50 metrů prsa a skvělým výkonem 28,43 sekund postoupil jako druhý do odpoledního finále.

V sobotu se ale soustředil hlavně na kraulovou padesátku, kde nastupoval jako osmý nasazený hned v první rozplavbě. V této nejkratší a nejrychlejší disciplíně dokázal šokovat celý bazén, když doslova proletěl tuto trať za neskutečných 22,14 sekund!

Vytvořil tak nový český rekord a stal se nejrychlejším českým plavcem všech dob! Stálo ho to ale hodně sil.

Odpoledne před televizními kamerami trať 50 metrů prsa vypustil a soustředil se jen na 50 metrů volný způsob. I přes fantastickou první pětadvacítku scházely ale na konci síly a svůj ranní výkon úplně nezopakoval.

Čas 22,45 sekund znamenal sice druhé místo, ale jeho ranní rekord zůstal neohrožen. Na závěr dne pak ještě dokázal udržet jako finišman skvěle rozjetou kraulovou štafetu a dovést ji k vítězství.

V neděli prokázal, že to není vše, co předvedl, a zaměřil se na trať 100 metrů polohový závod. Cíl byl hodně vysoko, a to velmi ostře nasazený limit na mistrovství Evropy.

Martin ale nenechal nic náhodě a opět v ranních rozplavbách předvedl neskutečný výkon. Vytvořil opět nový český rekord skvělým časem 54,25 sekund a splnil limit na evropský šampionát. Do závodu dal ale opravdu vše a odpoledne se musel z finále odhlásit.

Martin tak dokázal i ve vyloženě amatérských podmínkách, téměř jen s finanční podporou vlastní rodiny, stát se nejrychlejším plavcem české historie a kvalifikovat se na nadcházející mistrovství Evropy v Turecku.