Na jubilejním 30. ročníku tradičního mítinku Velká cena Ostravy čekal letošního maturanta náročný program. K šesti přihlášeným rozplavbám přidal účasti v každém finále, o které se ucházel.

Osobní rekord si připsal u všech doplňkových startů: motýlkářském a znakařském sprintu (50M a 50Z) a 100 m motýlek (100M).

Míček v hlavních prsařských disciplínách vylepšil své nejlepší výkony v dlouhém bazénu. V rozplavbě na 200P si vytvořil osobák s časem 2:21,26 a na prsařském sprintu (50P) umazal pár setin k vítěznému času 0:28,51.

Vrcholem víkendu byla prsařská stovka (100P), kterou Martin vyhrál a stanovil rekord mítinku na 1:02,50.

Premiéra pro Andrlovou

Při premiérové účasti na Českém poháru byla starší žačka Eliška Andrlová přihlášena do tří disciplín, dvou sprintů na 50VZ a 50M a do střední trati 200VZ. Vyhrála jednu rozplavbu, dvakrát přepsala svá osobní maxima na dlouhém bazénu.

Zdroj: Plavání Přerov