Na venkovním padesátimetrovém bazénu v Praze – Podolí nechyběla kompletní česká špička. Trio Plavání Přerov odjelo na čtyřdenní klání s nemalými ambicemi.

Martin Míček si letos vybral pouhé tři disciplíny – 200 m polohový závod (200PZ), 50 a 100 m prsa (50P a 100P). Na blok se celkem postavil osmkrát.

V prsařském sprintu (50P) začal zvolna a časem 0:29,13 s postoupil do semifinále. Tam zvítězil v nejlepším výkonu dopoledne, když dohmátl za 0:28,71 s.

Nejprve šesté místo

Pozice mírného favorita pro finále, jak byl označen televizním komentátorem v přímém televizním přenosu, Míčkovi nesvědčila. Odpoledne sice pokořil hranici 29 s (0:28,94), ale to stačilo na konečné šesté pořadí. K medaili chybělo jen 0,14 s.

Zatímco sprint je odplaván během jednoho dne, prsová 100m trať je rozložena do dvou dnů. V sobotu ráno rozplavba, odpoledne semifinále a finále bylo nachystáno na nedělní podvečer – na úplný závěr mistrovství.

Martin Míček z Plavání Přerov má bronz z letního mistrovství České republiky.Martin Míček z Plavání Přerov má bronz z letního mistrovství České republiky.Zdroj: se svolením Plavání Přerov

Chyba ve výsledcích

Martin Míček do finále postoupil čtvrtým časem, po padesáti metrech obracel na čtvrtém místě se ztrátou 0,75 s na čelo závodu. Ve druhé velmi rychlé padesátce stahoval a dohmátl ve skvělém čase 1:03,50 s. Podle výsledkové tabulce chvíli jako čtvrtý. Ale pozor!

První místo ukazovalo plavce s výkonem pod jednu minutu, což muselo znamenat jediné – chyba ve výsledcích. Ta byla rychle odstraněna a Martin Míček byl rázem bronzový.

Bonusem k prsařskému vystoupení přerovského plavce je postup do finále na krátké polohovce (200PZ), kde nový zápis osobního rekordu na dlouhém bazénu – 2:08,81 – značí páté místo.

Postup na MČR si vybojoval i Lukáš Andráši

Přerovský Lukáš Andráši závodil v kraulovém sprintu (50VZ) a motýlkových tratích (50M a 100M). V obou motýlkářských tratích si zlepšil letošní maxima, na postup do semifinále bylo nutné zaplavat časy pod úrovní osobních rekordů.

Zdroj: Plavání Přerov

Petr Dočkal
Zubři půjdou na led v Novém Jičíně. Zabudujeme juniory, hlásí Dočkal