Nutno říct, že šlo o vítězství povinné, Pražané zatím v Paddock lize zatím pokaždé padli a Přerov se potřeboval dotáhnout na brněnské Alligators, aby se porval v závěrečném domácím utkání o čest a třetí místo skupiny Východ.

„Tu výhru jsme potřebovali, abychom byli motivovanější a hráli lépe příští týden s Aligátory. Těm chceme vrátit prohru, to je pro nás teď klíčová věc,“ byl spokojen hlavní kouč Mammoths Jiří Láznička.

Jeho tým dal tak trošku zavzpomínat na raketový start do soutěže v úvodním kole s Ostravou. Jednu z prvních akcí korunoval touchdownem quaterback Michal Stoklásek. Na další úspěch ale museli domácí čekat až do druhé čtvrtiny.

„Byla tam sice pasáž, kdy se nám nedařilo dotlačit balon do endzóny, pokaždé jsme skončili pár yardů před touchdownem. Důležité bylo, že jsme se z toho nesesypali, dali jsme hlavy nahoru. Pak už jsme zkoušeli věci, které budeme potřebovat v dalším zápase,“ pochvaloval si ofenzivní koordinátor Mammoths Radim Dohnal.

Poločas Mamuti nakonec ovládli jasně 35:0 a ve druhé půli už se do hry dostal i Dohnal, který plní roli záložního quaterbacka. Útok tak netradičně po delší době dirigoval přímo z hřiště.

„Viděl jsem, že Michal Stoklásek začíná blokovat v akcích, kdy nemá. Nechtěl jsem, aby si přivodil nějaké zranění. Já si samozřejmě chci taky zahrát, abych byl ready, kdyby se Michalovi něco stalo. Nejsem tady ale od toho, abych ho střídal, kdyby třeba hrál špatně,“ vysvětlil Radim Dohnal.

Mustangové se dočkali čestného úspěchu ve třetí čtvrtině, v závěrečném dějství ale Adam Žouželka svým třetím během do endzóny završil „hattrick“ a Mammoths nakonec zvítězili 42:7.

Přerov sice poslední duel v premiérové sezoně mezi elitou odehraje tuto neděli doma bez diváků, o motivaci ale proti Brno Alligators bude postaráno. Mamuti chtějí soupeři oplatit prohru 7:20 z jeho hřiště.

Fotbalisté Kozlovic (ve žlutém) proti Šumperku.
Kozlovice doma padly po šestnácti měsících. Oloupil je Šumperk

Přerov Mammoths – Prague Mustangs 42:7 (7:0, 28:0, 0:7, 7:0)

Body: Žouželka 18, Stoklásek 6, Bock 6, Schwarz 6, Ulica 4, Školoudík 2.

Rozhodčí: Rybář, Živný, Voráček, Zouvala, Márai. Diváci: 320.

Tabulka skupiny Východ

1. Brno Sígrs 5 0 1 143:59 .833

2. Ostrava Steelers 4 0 3 209:123 .571

3. Brno Alligators 2 0 5 113:193 .286

4. Přerov Mammoths2 0 5 101:187 .286