V praxi to znamená, že všechny kluby budou muset podávat znovu přihlášky do svých soutěží. Kdy? Jakmile to situace dovolí. Nejspíš však ne dřív než v červnu. I to by byl ještě optimistický scénář.

„Sezona je v současné chvíli odložena na neurčito a nikdo neví, jak bude probíhat. Jestli se změní počty účastníků, počty zápasů, kdy se bude hrát,“ říká předseda Přerov Mammoths Petr Stejskal.

Ve hře je i varianta, že by soutěže mužů odstartovaly na podzim, kdy se v Česku obyčejně hrává juniorská či ženská liga.

„Můj osobní názor je ten, že určitě bude snaha mužské soutěže odehrát. Jestliže je nějaká Paddock liga, tak Paddock bude chtít být vidět,“ myslí si Stejskal.

ŽÁDNÁ SOUTĚŽ, ŽÁDNÉ SOUSTŘEDĚNÍ

Základní části mužských lig měly odstartovat na začátku dubna, závěrečné kolo bylo na programu o víkendu 20. a 21. června. Následovat pochopitelně měly boje o titul. Jen pro představu, Mamuti vloni získali Silver Bowl 13. července. Od té doby na soutěžní utkání čekají.

Pilná příprava tak aktuálně je týmu z Hané k ničemu. O víkendu měli Mammoths navíc absolvovat soustředění v luxusních podmínkách Buly Arény v Kravařích na Opavsku, kde se v minulosti připravovala i česká hokejová reprezentace. Také o tuto akci Mamuti přišli.

„Je to trošku problém, ale je teď potřeba myslet na jiné věci než na fotbal. Nelze říct, že bez soustředění nebudeme schopni zahrát sezonu. Je ale pravda, že se to tam vždy doladí, tým se stmelí, ze skupiny se stane tým,“ zmínil Petr Stejskal.

Stejně jako start nejvyšší soutěže, také možnost přeci jen před úvodním kolem soustředění nakonec uspořádat je stále ve hře. „Bude prostor udělat nějaké víkendové kempy. Dovedu si představit i soustředění v Kravařích, ale uvidíme, jestli si všichni po návratu do práce budou moci vzít volno,“ řekl šéf Mamutů.

Alespoň jedno je jisté. Finančně se aktuální zrušení soutěží Mamutů nedotkne. Vstupné na utkání měli Mammoths vždy dobrovolné, neočekávají se ani další mimořádné náklady.

„Otázka je, jak by to bylo s čerpáním dotace od Olomouckého kraje, pokud by nebyla sezona,“ nechce Petr Stejskal předjímat.