„Jde o sranda formu amerického fotbalu, ať se hlavně trošku pohneme o svátcích a něco se sebou děláme,“ usmíval se kouč Mamutů Radim Dohnal.

Silvestrovský flag football Přerov Mammoths.Silvestrovský flag football Přerov Mammoths.Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Nová tvář!

Mezi účastníky Silvestrovského flagu nechyběl ani Američan Tyrone Clark, který se stal vůbec první zámořskou posilou hanáckého týmu. A pro mnohé jde o velmi nečekanou akvizici. Mammoths totiž dlouhodobě avizovali, že cesta „importů“, tedy angažování borců, kteří působili v USA, není v souladu s jejich filozofií.

„Přišla možnost navázat spolupráci s Tyronem Clarkem, který už v ČLAF působil, a to u brněnských Sígrs. Tam působil také Milan Boháček, který je už hrdým mamutem a celý tento přestup upekl,“ nastínil šéf přerovských Mamutů Petr Stejskal.

„Nadále neopouštíme koncepční práci, s Tyronem jsme podepsali smlouvu na 3 roky, takže to není žádná posila pro jednorázový úspěch, ale další krok, jak hráče a celý tým posunout ještě o kousek dál. Tyron je skvělý člověk, což ukázal už i tím, že na podzim pomáhal s přípravou a koučováním zápasů týmu U21,“ řekl Stejskal na adresu linebackera či running backa, který v sezoně 2019 vybojoval v dresu Sígrs cenu pro defenzivního nejužitečnějšího hráče ligy.

Příchod Clarka nebude jediným pohybem v kádru loňského semifinalisty Snapbacks ligy.

„Myslím, že změn bude hodně. Máme hodně nováčků, někteří hráči skončili. Čeká nás jakási obroda týmu. Určitě chceme ale do play-off,“ prozradil Radim Dohnal.

Hráči se v posilovnách připravují již delší dobu individuálně, po Novém roce se na umělce stadionu Spartaku scházejí dvakrát týdně.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

V únoru do obleků

Mamuti se ovšem musí připravovat také na společenskou událost. Tím bude druhý reprezentační ples v Městském domě 4. února.

„Ples se vrací po tříleté pauze zaviněné covidem. Opět na něm odměníme nejlepší hráče týmu, tentokrát tedy hned za tři sezony. K poslechu nám zahraje skupina Kameron,“ nastínil závěrem Radim Dohnal.

Vstupenky si mohou zájemci s předstihem zajistit na e-mailu mammoths@email.cz nebo na webových stránkách Městského domu Přerov.

Atmosféra na finálovém utkání volejbalové extraligy mezi VK Prostějov a KP Brno, 28.4. 2022
Slavily se postupy, tituly či medaile. Největší krajské úspěchy sportovců 2022