Odveta po předčasně ukončeném duelu v Brně se Mamutům před bezmála devíti sty fanoušků nepovedla. Po prohře 0:20 tentokrát v Přerově proti Sígrs odehráli celý zápas, ve kterém padli vysoko 0:43. Brňané vedení americkým quaterbackem Websterem nedali nováčkovi, kterému chybělo několik klíčových hráčů kvůli zranění, žádnou šanci.

„Bylo vidět, že dominovala defenzíva. V útoku se nám nedařilo akce kompletovat. Sígrs jsou silný tým a bylo cítit, že jsou na nás připraveni,“ hodnotil duel hlavní kouč Mammoths Jiří Láznička.

Mamuti dostali několik tvrdých ran ještě před samotným utkáním. Kvůli zraněním se totiž museli obejít bez reprezentantů Michala Bocka, Filipa Bolka i největší osobnosti defenzivy Lubomíra Dohnala.

„Onemocněl i Jirka Kolečkář a několik mladých. Máme mimo dva defenzivní linemany kvůli zranění, je to prostě těžké. Absence top hráčů byla samozřejmě cítit. Michal Bock musí zranění regenerovat a postavit se na nohy. To je pro nás důležité. Kluci se musí zregenerovat,“ připomněl Láznička fakt, že tvrdé boje Paddock ligy jdou nekompromisně rychle za sebou.

Zářil Američan Webster

V neděli Mamutům (stejně jako předchozí týden v Brně) opět zatápěl vynikající quaterback Douglas Webster. Ve zkratce – čtyři touchdowny Sígrs připravil svými nahrávkami, pro další dva si došel sám. To hostům stačilo k suverénnímu triumfu 43:0.

„Sígrs jsou favoritem na titul. Strašně moc dělá quaterback Webster. Jak říkal kolega – je slizký, dokáže se vysmýknout a fakt dobře házet. Druhá věc je, že mají těžké lajny,“ ocenil Jiří Láznička sílu soupeře.

Mamuti se v dalším utkání v neděli 6. září poprvé utkají se soupeřem ze západní skupiny nejvyšší soutěže. Ve skupině Východ jim zatím patří třetí příčka za Sígrs a Ostravou Steelers. Poslední Aligátory z Brna by ale rádi dvakrát porazili a porvali se s Ostravou o play-off.

„Alligators se nedaří, jak by si představovali. Dokážu si představit, že tyto zápasy budou pro nás úspěšné,“ přeje si Láznička.

Důležité však bude, aby Přerované zahojili všechna možná zranění, která se nakupila i po nedělním duelu se Sígrs. „Bude to těžké. Uvidíme, jak moc budou zranění. Většinou jde o naraženiny – záda, žebra. Uvidíme,“ uzavřel hlavní kouč Mammoths.

Přerov Mammoths – Brno Sígrs 0:43 (0:8, 0:7, 0:21, 0:7)

Body: Webster 12, Horník 12, Baykalov 11, Hampl 6, Ondrášek 2. Diváci: 860.