Pauzu způsobenou koronavirovou pandemií v těchto dnech vyplňuje virtuální zápolení deseti týmů v oblíbené hře Madden NFL 20 na herní konzoli Playstation 4. Každý tým reprezentují tři vybraní hráči, jeden zápas ligy je tak složen ze tří duelů zvolených zástupců.

„Je to skvělý nápad, poměřit síly s ostatními týmy je výzva. Při rozhodování, kdo bude hrát, byla dost klíčová rychlost internetu, protože zápasy se vysílají online,“ přiblížil ofenzivní koordinátor Přerov Mammoths Radim Dohnal.

Právě jeho účast ve virtuálním týmu Mamutů se nabízela. Už po úspěšném loňském tažení za postupem do nejvyšší soutěže na sebe Dohnal práskl, že akce pro ofenzivu Přerova okoukal hlavně hraním videohry Madden NFL.

„Tak to vlastně začalo. Vlastně všechno, co znám, je buď z videohry, nebo třeba z YouTube,“ prozradil dříve.

„Je nás jen pár, co to hrajeme pravidelně. První zápas jsem ale cítil velký tlak od kluků z týmu a byl jsem nervózní. Přeci jen reprezentujeme celý tým a nechceme si udělat ostudu,“ usmál se Radim Dohnal.

Právě on nakonec za stavu 1:1 na zápasy urval rozhodující druhé vítězství nad Ostravou Steelers. Mammoths tak za sebou mají vítězný vstup do Paddock eligy.

„Když se dívám na přenosy s dalších zápasů, tak jsou na úrovni. Zatím těžko soudit, ale rozhodně chceme vyhrát,“ má jasno mozek přerovských útočných akcí na reálném hřišti.

Mamuti se ve skupině Východ ještě utkají s Brnem Alligators, Pardubicemi Stallions a Vysočinou Gladiators.

Sestřih rozhodujícího utkání mezi Mammoths (Dallas) a Steelers (San Francisco)

Zdroj: Youtube