„Do Šumperku jsme přijeli s úmyslem rozhodně vyhrát, i když jsme měli jistou účast v play-off. Jedním z důvodů bylo i to, že jsme chtěli, aby se do vyřazovacích bojů dostal tým z Vysočiny. Gladiators si to za své letošní výkony určitě zaslouží víc než stagnující Dietos. I tak jsme některé hráče raději šetřili na blížící se semifinále," řekl trenér Mammoths David Novotný.

V zápase už vlastně o nic nešlo, Mamuti ale byli motivováni možností projít základní částí bez ztráty kytičky. To se jim nakonec podařilo. Dobře zahrál zejména Eduard Kocian, který k touchdownu přidal i jeden field goal a několik povedených nákopů. Dva touchdowny zaznamenal ještě Jakub Kratochvíl.

„Tušili jsme, že domácí do zápasu půjdou tvrdě, jelikož nutně potřebují vyhrát. Očekávání se vyplnila a jsem tím také dost zklamaný, protože ke konci už byli některé zákroky na hranici férovosti. Naštěstí rozhodčí většinu faulů trestali, což bylo jedním z důležitých faktorů celého zápasu. My jsme totiž nepředvedli nějak výjimečný výkon, ale byli jsme mnohem míň trestáni a v důležitých momentech naši hráči dokázali udržet nervy na uzdě," komentoval utkání Novotný.

„Pasovou hru soupeře jsme většinou dokázali pokrýt, a tak se můžeme radovat již ze šestého vítězství v řadě," doplnil kouč Mammoths.

Play-off mamutům začíná 5. července, kdy se na domácí půdě střetnou se Znojmo Knights ze západní divize. (něm)

Šumperk Dietos – Přerov Mammoths 12:35 (0:0, 6:12, 0:6, 6:17)

Rozhodčí: Dvořáček, Žlůva – Nesládek, Malý. Diváci: 150.