Junior Radek Havlík a dorostenec Jiří Přikryl s partnery z různých klubů ve svých kategoriích shodně získali na kilometru bronz na čtyřkánoi a na 200 metrů na singlu skončili devátí. Přikryl si navíc na deblu s Giraškem z Ostrožské Nové Vsi na delší trati připsal další třetí místo.

Úlohu favorita potvrdil na singlkánoi žák Josef Havlík. Na kilometru nechal za zády celé startovní pole a v cíli se radoval ze zaslouženého vítězství. Ve sprinterské dvoustovce si na singlu dojel pro stříbro a stejně se na obou vzdálenostech umístili společně s Danielem Zubíkem na deblu. Na nejvyšší příčku pak oba vystoupali na kilometrové trati na čtyřkánoi společně s Janíkem z Ostrožské Nové Vsi a Fraňkem z Jablonce. Zubík svou sbírku finálových startů rozšířil ještě o osmé místo ve sprintu.

Dařilo se také benjamínkům na minikajacích. K titulu na 500 metrů a stříbru ve sprintu si dopádloval Jan Macháček. Martin Večerka v obou závodech proťal cíl na místě třetím. Společně na deblkajaku vybojovali nejprve bronz na pětistovce a následně stříbro na dvoustovce.

Naopak benjamínky Nikol Peterková a Veronika Vařáková se s formou příliš nepotkaly a svou pouť zakončily už v rozjížďkách. Pouze Kateřina Solařová se na minikajaku ve sprintu umístila šestnáctá.

Na své četné závodní úspěchy navázal trenér Pokorný mezi veterány. Na singlkánoi zabodoval třetími místy na obou olympijských tratích 1000 a 200 metrů.

„Dosažených výsledků si velmi ceníme a považujeme je za obrovský úspěch našich nadějných svěřenců. Do Račic se sjela úplná domácí špička a všichni ladili formu právě k těmto závodům. Po letech se podařilo mládežnickou přerovskou rychlostní kanoistiku probudit a zejména ty zlaté medaile jsou pověstnou třešinkou na dortu. Nejen pro nás trenéry, ale především pro závodníky je to nesmírně zavazující. Nesmíme ve svém úsilí ani v budoucnu polevit," nechal se slyšet Jaromír Pokorný.

Zda medailová žeň přerovské kanoisty neukolébá, se trenéři přesvědčí na konci prázdnin v Ostrožské Nové Vsi na mezinárodním mistrovství Moravy. (cub)