„Tento závod navazuje na úspěšné pořadatelství Zimního poháru, přičemž až do loňského roku závod obdobného charakteru v našem regionu chyběl. Každý z oddílu pořádá jedno kolo a vítěz bude určen z celkového součtu všech tří výsledků,“ vysvětlil David Kalina z oddílu lukostřelby SK Přerov.

Přerovského závodu se zúčastnilo 60 lukostřelců z celé Moravy. Na úvod venkovní sezony byly k vidění kvalitní výsledky. Z přerovských závodníku se nejvíce dařilo Miroslavu Grohmannovi, který ovládl kategorii seniorů. Úspěch v této kategorii podtrhl třetím místem Jaroslav Malošík.

První místo obsadil i Vincent Prášil v kategorii žáků do 10 let, druhý je průběžně Martin Úrubek v mladších žácích a třetí Tereza Jiskrová v kategorii mladších žákyň.

Závodu se za domácí oddíl zúčastnilo dalších šest závodníků, kteří však na stupně vítězů prozatím nedosáhli. „Závod slouží především jako kvalitní příprava pro nadcházející republikové závody,“ uvedl David Kalina. Nejbližší taková akce se týká žáků do 10 let a koná se 15. června v Plzni.

První kolo Poháru tří měst mělo i další rozměr. „Závod byl věnován i k uctění památky dlouholetého člena a bývalého předsedy oddílu Lukostřelby SK Přerov Petra Soldána, který zemřel na konci dubna ve věku nedožitých 75 let,“ řekl David Kalina.

Druhé kolo je na programu v sobotu 15. června ve Vsetíně a finále letošního ročníku proběhne dne 23. června v Opavě. (red)