„Jdeme do toho s tím, že bychom rádi skončili druzí v základní skupině, abychom příští rok nemuseli hrát předkolo,“ přiznala manažerka přerovského klubu Daniela Huťková.

Finálové skupiny tradiční tuzemské soutěže se rozeběhnou již tuto sobotu a Přerov, který loni ve finále s I. ČLTK Praha bojoval o překvapivý titul po 23 letech, naskočí v Prostějově do prvního duelu s domácím TK Agrofert.

„Se všemi kluby jsme se víceméně shodli na tom, že chceme podpořit hlavně naše české hráče, aby získali zkušenosti a měli co hrát, každý kvalitní zápas je teď pro ně dobrý,“ nastínila Daniela Huťková.

SLOVENSKÉ POSILY JAKO JEDNIČKY?

Přerov tak má na předběžné soupisce netradičně výhradně české hráče spojené s klubem, jako jsou talentovaná Linda Nosková či kvalitní deblové hráčky Nikola Tomanová s Karolínou Kubáňovou. Mezi muži by se pak za Přerov měli představit Pavel Nejedlý, Jaroslav Pospíšil či Petr Michnev.

Dle informací Deníku by však mužskou jedničkou týmu mohl být slovenský svěřenec přerovského trenéra Tomáše Krupy Lukáš Klein (298. na okruhu ATP). Na ženské soupisce by se pak mohla objevit Slovenka Rebeka Šrámková (203. na okruhu WTA).

Sobotní utkání s Prostějovem je na programu od 10 hodin. V neděli pak Přerované vyzvou Pardubice. Vítěz skupiny bude hrát o zlato.

Druhou finálovou skupinu tvoří domácí Říčany, Sparta Praha a štvanický I. ČLTK, který zaútočí na vítězný hattrick.

Předběžná soupiska TK Precheza Přerov:

Muži

1. Nejedlý Pavel

2. Pospíšil Jaroslav

3. Michnev Petr

4. Kellovský Dominik

5. Vrba Daniel

6. Jermář Jan

7. Horák Ondřej

8. Rys Dominik

9. Myslivec Šimon

10. Machala Martin

Ženy

1. Tomanová Nikola

2. Kubáňová Karolína

3. Nosková Linda

4. Kuchařová Michaela

5. Moravcová Adéla

6. Dohnalová Rozálie

Finálová skupina „Prostějov“

tenisová hala v areálu TK Prostějov, 12. – 14. 12.

(BEZ DIVÁKŮ)

Sobota: TK Agrofert Prostějov – TK Precheza Přerov (10.00)

Neděle: TK Precheza Přerov – LTC Pardubice (10.00)

Pondělí: TK Agrofert Prostějov – LTC Pardubice (10.00)