Do tohoto závodu se mohl přihlásit jakýkoliv nadšenec in-line bruslení. Soutěžilo se jednotlivě nebo v týmu, který mohl mít maximálně pět členů. Ty poté byly dál rozděleny do kategorií muži a smíšené týmy, ženy, veteráni, veteránky a firmy. Bruslaři se mohli střídat libovolně, avšak nejméně po odjetí jednoho okruhu. To měří 5403 metrů a převýšení činí 73 metrů.

Z lipnického Tempish Inline Teamu se tohoto podniku zúčastnili Vojtěch Pospíšilík, Radek Klugl, Michal Kundrát, Svatopluk Sladký a Tomáš Andrés a probojovali se na páté místo. „Jel jsem si závod hlavně užít. Bylo to náročné, ale určitě to stálo za to. Jen byla velká zima a dost foukal vítr,“ konstatoval Radek Klugl, jeden ze členů týmu.

O tom, že mezi členy lipnického týmu jsou zdatní nejen bruslaři, ale i bruslařky, přesvědčila v soutěži jednotlivců Adriana Andrésová druhým místem.

Tímto závodem na Masarykově okruhu v Brně, který je známý hlavně jako dějiště závodů MS motocyklů, byla ukončena letošní bruslařská sezona.(lib)