BK Lipník nad Bečvou – Valosun Brno 69:66 po pr.

Domácí děvčata se proti dobře fyzicky disponovanému soupeři v sobotu těžko prosazovala. Některé lipnické opory hrály navíc těsně po nemoci, takže skóre v poločase bylo nezvykle nízké 25:22.

Po změně stran se „Lišky“ začaly více prosazovat střelecky, v průběhu třetí čtvrtiny vedly už o 10 bodů, jenže soupeř aktivní hrou a díky výbornému útočnému doskoku dokázal v závěru utkání srovnat na 56:56.

Následovalo velmi dramatické pětiminutové prodloužení, kde Brno dokázalo opět srovnat 12 sekund před koncem na 66:66 a Lipník měl možnost posledního útoku. Ten využil dokonale a trojkou Michaely Matuškové v poslední sekundě prosloužení vyhrál 69:66.

Valosun Brno – BK Lipník nad Bečvou 53:61

V nedělní odvetě v Brně se „Liškám“ dařilo od začátku. Ve 4. minutě vedly 10:2. V průběhu celého zápasu si udržovaly až patnáctibodový náskok a to hlavně díky kolektivní hře a výborné obraně. Zápas tak dotáhly do vítězného konce.

Sestava a body celkem: Matušková 50, Lívová 21, Matyášová 21, Vildová 16, Sládková 12, Kohlová 6, Ďurčíková 4, Provázková, Šímová, Mádrová. (vm)