Na tomto turnaji se sešla absolutní špička okruhu Lakoty Open, kde zástupci Clubu Tennisu Hranice samozřejmě nemohli chybět. Celkem do Brna přijelo 24 tenistů. Hrálo se nejprve ve skupinách.

Základních skupin bylo osm po třech hráčích (hrálo se na dva sety a začínalo se za stavu 2:2. Za stavu 1:1 na sety se hrál tiebreak). Poté se tenisté utkali vyřazovacím způsobem v pavoucích.

Cesta k vítězství byla velice těžká a fyzicky velmi vyčerpávající. Vítěz musel absolvovat neuvěřitelných osm zápasů.

Nejlepší tenis a nejvíce sil měl hranický Vladislav Gajdoš, který se stal vítězem celého turnaje a ve finále porazil Františka Čermáka.

Třetí příčku vybojovali Martin Zakouřil a Alexandr Popelka. Dalším hranickým želízkem v ohni byl Pavel Cagaš, který svým výkonem nezklamal, ale na postup do hlavního pavouka to nestačilo. Byl to teprve jeho druhý velký turnaj.