„Samozřejmě by to bylo hezké, ale nemám ani motivaci, protože vím, že tolik času a energie, kolik bych tomu musel věnovat, stejně nemám,“ prozradil mistr Evropy divize 3A do 1600 ccm z let 2007 a 2008.

Když už se vloni nechal ukecat ke startu na Setkání mistrů v Humpolci, dopadlo to výhrou start – cíl v královské divizi SuperBuggy. Příprava aut těch nejlepších evropských jezdců pod jeho značkou Alfa Racing, to je nyní ale pochopitelně práce na plný úvazek.

Mistr Evropy v SuperBuggy Bernd Stubbe, vicemistr stejné třídy Ervin Grents, kompletní sbírka medailí v Junior Buggy z mistrovství Evropy. To jsou jen některé z úspěchů poslední sezony, které Hanáka postavily do role konstruktérské jedničky.

„Protože jsme poslední dva roky navrchu, tak konkurence zbrojí víc a víc. Hlavně v zahraničí, holandští výrobci mají velký tah na branku. Zatím se s tím vypořádáváme celkem s grácií,“ pousmál se Ladislav Hanák.

LÁDÍK CHCE BÝT JAKO TÁTA

Velkou radost mu dělá také sedmiletý syn Ládík. Ten při své první kompletně absolvované sezoně ovládl mistrovství České republiky začínajících jezdců divize Racer Buggy 160. Letos už ale nastoupil coby nováček ve třídě do 125 kubíků, kde válčí i proti o čtyři roky starším jezdcům.

Před domácími fanoušky by se měl ukázat už tento víkend v Přerovské rokli.

Mezinárodní mistrovství České republiky:

Seriál závodů pokračuje podnikem v Přerovské rokli. V sobotu jsou od 10 hodin na programu tréninky, od 15.15 první a od 17.30 druhé rozjížďky.

V neděli od 8.15 pokračují druhé rozjížďky, v 10 hodin se jedou třetí rozjížďky. Nedělní semifinále a finále startují ve 12.30.

„Tam si teď velké ambice neděláme, ten přechod je opravdu těžký. To už jsou auta s řazením, se spojkou a co se ovládání týče, není vlastně rozdíl mezi Super Buggy a stopětadvacítkou,“ vysvětluje Ladislav Hanák starší.

„Letos se učí, cílem je dojet co nejvíce závodů do cíle a skončit sezonu s tím, že bude přesně vědět, co má dělat, kdy má řadit a tak dále,“ usmívá se hrdý otec.

V malém Ládíkovi má český autokros každopádně velkou naději. Promění zděděný talent v budoucnu v tituly mistra Evropy?

„Já si úplně nemyslím, že já jsem měl talent,“ směje se táta Hanák.

„Byla spousta jezdců, kteří ten talent měli větší. Já razím teorii, že když se člověk něčemu věnuje naplno a obětuje tomu všechno, výsledek se dostaví,“ dodává.

Předpoklady má jeho syn každopádně ty nejlepší. Kdo se může pochlubit tím, že jeho táta sbíral vavříny na mistrovství Evropy a dělá možná ta nejlepší auta vůbec?

„Já jenom můžu doufat, že ho to bude bavit. Ode mě taky nedostane nic zadarmo. Pokud budu mít pocit, že přijíždí na závody jako pan šofér, kterému všechno nachystám pod nos, tak klidně závodit nebudeme. Jeho budoucnost vidím optimisticky, pokud se sám bude snažit,“ říká závěrem Ladislav Hanák.