Brno v Přerově v sobotu zvítězilo 12:7. Utkání sice otevřela hned v první minutě nová posila Vlado Plvan, domácí hráči ale nenašli v průběhu prvního poločasu recept na lépe hrajícího soupeře. Vytvořili si sice velké množství střeleckých příležitostí, ale jediný další gól první půle dokázal vsítit opět Plvan, a tak v polovině utkání prohrávali hráči KVP poměrem 2:6.

„Zápas proti Brnu se nám vůbec nepovedl, a to především z hlediska velice nízké efektivity proměňování šancí. První polovinu zápasu jsme se nemohli dostat do tempa. Připadalo mi, jako by se klukům vůbec nechtělo hrát,“ kroutil hlavou přerovský trenér Radek Otáhal.

Ve druhém poločase se domácí zbavili nervozity z úvodu utkání, zlepšili hru v obraně a zápas byl mnohem vyrovnanější. Ani přes čtyři góly Andreje Janíčka však Přerované nedokázali dohnat herní výpadek z prvního poločasu.

„Začali jsme si vytvářet šance, ale i ty nejvyloženější jsme nedokázali proměnit. Z deseti přesilových her jsme využili jen dvě, a to je prostě málo. Byl to jeden z těch zápasů, kdy se vůbec nic nedaří. A na takový zápas je potřeba co nejdříve zapomenout,“ uvědomoval si Radek Otáhal.

FRUSTRACI HODILI ZA HLAVU

Trenérovo přání mu svěřenci splnili ve druhém sobotním duelu proti Hradci Králové. KVP předvedl svůj tradiční koncentrovaný výkon, založený na dobré obraně a utkání se vyvíjelo mnohem lepším směrem.

Herní pohoda se projevila a i ve výrazném zlepšení střelecké produktivity a k osmigólovému střeleckému koncertu domácího centra Petera Franka se přidali čtyřmi góly Andrej Janíček a Kristián Holibka, dvěma Vlado Plvan a první gól v letošní sezoně přidal i mladý Artur Tysovskyy.

„Kluci si potřebovali spravit chuť. Všichni makali a oproti předchozímu zápasu nám tam spadlo snad všechno. Tahle výhra byla pro nás moc důležitá, neboť bylo třeba dostat z hlavy frustraci. To se povedlo a teď už se musíme soustředit na další zápasy,“ řekl závěrem trenér Radek Otáhal.

KVP Přerov tak soupeře z Hradce Králové rozstřílel vysoko 19:6 a v tabulce mu patří čtvrtá příčka za vedoucí Kometou Brno, Steppem Praha a Slavií Praha. Další utkání sehrají útadující mistři opět v přerovském bazénu, kde v sobotu 15. prosince přivítají Strakonice a Plzeň. 

KVP Přerov – Kometa Brno 7:12 (1:3, 1:3, 3:3, 2:3)

Branky KVP: Janíček 4, Plvan 2, Holibka 1.

KVP Přerov – Slavia Hradec Králové 19:6 (4:0, 4:2, 6:2, 5:2)

Branky KVP: Frank 8, Janíček 4, Holibka 4, Plvan 2, Tysovskyy 1.

Sestava KVP: Mac, Frank, Janíček, F. Mazánik, Němec, Jurčík, Tysovskyy, Plvan, Komínek, A. Otáhal, Holibka, Přemyslovský, Chromčík. Trenér: Radek Otáhal.

Aktuální tabulka
1. SKP Kometa Brno + 36 12
2. STEPP Praha + 29 11
3. SK Slavia Praha - 3 8
4. KVP Přerov + 15 7
5. Slavia Hradec Králové - 13 6
6. KVS Plzeň - 18 4
7. AJ Strakonice - 23 0
8. SK UP Olomouc - 23 0