Jak se vám celý galavečer líbil?
Bylo to pěkné, podobné akce jsou super. Myslím si, že je dobře, když se takto vzpomene na Přerovany a vyhlásí se taková přerovská anketa.

Potěšilo vás prvenství Zubrů v kategorii kolektivů?
Ani bych to nečekal. Byli jsme přeci jen „pouze" ve finále, dál jsme to dotáhnout nedokázali. Bylo to pro mě překvapením. Ocenění si samozřejmě cením, sice už jsem skončil, ale mě osobně to pohladilo na duši. Vyhráli jsme v kategorii kolektivů, hokej je kolektivní sport, takže to je asi ta nejlepší vizitka týmu jako takového, ale i samotného klubu.

Brusle jste ale ještě definitivně na hřebík nepověsil…
No, úplně jsem ještě neskončil. Hraji v Kroměříži, je to krajský přebor, takže už to není tak náročné, jak to bývalo. Včetně zápasů jsem na ledě už jen čtyřikrát týdně. Můžu se věnovat rodině, rád chodím na vycházky a vozím svoji dcerku.

Jak vzpomínáte na tažení Zubrů v minulé sezoně?
Bylo to výborné, první si vybavím plné zimáky, skvělé fanoušky. Lidé chodili, vyprodávaly se stadiony, hlavně při finále s Prostějovem. Přerov žil hokejem, mělo to celkově náboj. Pro mě jeden
z nejpěk­nějších zážitků
v kariéře.

Diváci si tenkrát pro vás osobně připravili rozlučku. Bylo to hodně emotivní?
Ano, jasně. Když se hokeji věnujete od čtyř let, hrajete nějakých necelých třicet let, tak to na vás zanechá stopu.

Nemrzí vás trošku, že u letošních úspěchů nejste?
Tak ano, mrzí mě to, ale je potřeba si nalít čistého vína. Už jsem nebyl schopný obětovat hokeji tolik času, a než abych něco dělal jen tak napůl, tak bylo lepší rozhodnout se takto. Mladší kluci teď ukazují svoje kvality. Hra je rychlejší, hokej v soutěži postoupil zase o něco dál. Když srovnám, jak vypadala druhá liga před deseti lety a jak vypadala loňskou sezonu, potažmo tuto, tak to jsou nebe a dudy.

V čem vidíte hlavní rozdíly?
Je to celkové zkvalitnění soutěže. Zlín, Olomouc, Vítkovice jsou mančafty, které chrlí mladé talenty. Někteří z nich se nemají kde vyhrát, první liga v okolí chybí, tak jdou radši do té druhé. Je to kvalitní soutěž, spousta kluků by mohla hrát třeba první ligu, ale hrají tady.

Mohl byste porovnat současný a loňský kádr?
V současném týmu je spousta mladých kluků, kteří si museli na druhou ligu zvyknout, a ten přechod jim vyšel. Zase to šlo trošku dál. V lize ale třeba chybí Prostějov, který byl minulou sezonu suverénní. Nevím, jestli říkat více nebo méně kvalitní, je to spíš zase trošku jiné. Každým rokem je to zase jiná soutěž.

Jaké dáváte nynějšímu týmu šance na splnění postupových snů?
Myslím si, že letos mají kluci opravdu výborně našlápnuto. Asi by neměli mít konkurenci, ale je to hokej. Stát se může cokoliv, první krok ale vyšel výborně, když Opava vyřadila Techniku, se kterou se letos nedařilo (směje se). Teď se uvidí, největší soupeřem by byla podle mě Poruba, která ale první zápas semifinále se Vsetínem taky prohrála, takže možná výborná konstelace hvězd.