Ženy Spartaku Přerov v první lize obhájily stříbrné medaile, Lipník nad Bečvou postoupil z krajského přeboru do divize a další týmy skončily do pátého místa, mimo nově tvořícího se družstva dorostenců, kteří v první lize získávali hlavně první zkušenosti. V soutěži jednotlivců byla letos doslova žeň medaili z mistrovství České republiky, kam se probojovalo z krajských přeborů jedenáct reprezentantů našeho regionu. Získali čtyři cenné kovy a obsadili další finálová umístění.

Soutěže družstev

V první lize ženy Spartaku Přerov opět vybojovaly druhé místo, obhájily stříbrnou pozici a budou na podzim startovat v Evropském poháru. Na titulu vicemistryň se podílely: Kateřina Fajdeková, Gabriela Helisová, Jana Holubová, Martina Janyšková, Kamila Katzerová, Michaela Sedláčková a Krystýna Strouhalová. V soutěži jednotlivkyň byla sedmá Sedláčková, 9. Fajdeková, 11. Helisová a 20. Katzerová. Navíc přerovská děvčata přidala druhé místo v Poháru České kuželkářské asociace čtyřčlenných družstev na 120 hodů sdružených.

V první lize mužů uhrál Spartak Přerov slušné čtvrté místo v sestavě: Roman Goldemund, Vlastimil Bělíček, Jiří Hendrych, Jiří Kudela, Václav Mazur, Jakub Pleban, a dále sehráli jedno až čtyři utkání: Jiří Divila, Milan Kanda, Jaroslav Krejčí, Vladimír Mánek a Petr Vácha. V soutěži jednotlivců byl na 12. příčce Mazur, 19. Hendrych a 21. Bělíček.

Ve třetí lize mužů obsadila rezerva Přerova pátou pozici, když ještě čtyři kola před koncem bojovala na špici tabulky. Soutěž jednotlivců: 5. Kanda, 7. Mánek, 19. Beňa.

V Severomoravské divizi startoval KK Hranice a obsadil solidní pátou pozici, když v celém průběhu soutěže bojoval v horní polovině startovního pole bez sestupových starostí. Soutěž jednotlivců: 4. Pavelka ml. a 15. Bartoš.

V krajském přeboru zvítězil KK Lipník nad Bečvou, jenž o svém prvenství a o postupu do SM divize rozhodl až v posledním kole. Druhý skončil Spartak Přerov C. Oba celky z našeho regionu se po celou dobu letošního ročníku pohybovaly na medailových pozicích. Soutěž jednotlivců: 2. Symerský (Spartak Přerov C), 3. Szczyrbová, 4. Macháček st. (oba KK Lipník n. B.), 6. Krejčí (Spartak Přerov C), 10. Macháček ml. (KK Lipník n. B.), 12. Petřík (Spartak Přerov C), 16. Štětka (KK Lipník n. B.).

Dorostenci Spartaku Přerov obsadili v první lize osmé místo, když nově vytvořené družstvo získávalo především ligové zkušenosti. Uvidíme, zda je spolu s trenérem Stanislavem Beňou zúročí v příštím ročníku. Soutěž jednotlivců: 17. Libor Daňa, 21. Stanislav Beňa.

Jednotlivci

Významného úspěchu dosáhla dvojnásobná medailistka Kateřina Fajdeková, která na mistrovství České republiky vybojovala stříbro na 120 hodů sdružených (hs) a bronz v kombinaci 2×120 hs. Druhá mezi juniorkami skončila Kamila Katzerová v kombinaci a třetí v kategorii seniorů byl Vojtěch Venclík na 120 hs.

Do finále se probojovali v kategorii mužů Bělíček, jenž byl v kombinaci dvanáctý a na 120 hs dvacátý první, a Vácha, který v kombinaci obsadil 15. pozici a na 120 hs skončil třináctý. Senior Venclík k bronzové medaili přidal ještě čtvrté místo v kombinaci, ve stejné kategorii byl Mánek ve finále na 120 hs osmý a v kombinaci dvanáctý. Juniorka Katzerová ke druhé příčce přidala ještě šestou pozici ve finále na 120 hs. Ve stejné kategorii byla Janyšková ve finále na 120 hs pátá a v kombinaci šestá (všichni ze Spartaku Přerov).

V juniorské kategorii ve finále na 120 hs skončil třináctý Pavelka z KK Hranice a v kombinaci obsadil čtrnáctou pozici. V dorostenecké kategorii byl přerovský Beňa dvacátý šestý. Žáčka Vinklarová (KK Hranice) obsadila 17. příčku.

JIŘÍ VIDLIČKA