V SM divizi startuje Spartak Přerov B a bude usilovat o návrat do třetí ligy. Před jarní částí je na třetím místě s 18 body a ztrátou dvou bodů na druhé Odry a čtyř bodů na vedoucí TJ Krnov.

Čtvrtá příčka patří SKK Ostrava, který má stejný počet bodů jako béčko přerovského Spartaku. Následují dva celky se čtrnácti body Šumperk B a Minerva Opava.

Mezi první čtveřicí se zřejmě bude rozhodovat o postupujících do třetí ligy - z prvního místa přímo a z druhé příčky v baráži s druhým celkem jihomoravské divize.

Spartak Přerov B shodou okolností se všemi jmenovanými družstvy mimo KK Šumperk B bude bojovat o mistrovské body na domácí kuželně.

Hned zítra, v sobotu 12. ledna,Krnov hraje v Opavě s Minervou, Přerov B se utká venku s dvanáctým Horním Benešovem B a ve druhém kole hostí Přerov B celek SKK Ostrava a Odry hrají v Šumperku.

V Moravskoslezském krajském přeboru startuje KK Hranice a KK Lipník nad Bečvou A a B a zatím větší šanci na návrat do SM divize mají kuželkáři KK Hranice, kteří vedou tabulku o bod před Sedlnicemi a čtyřmi body před Unií Hlubina a KK Lipník A.

Postoupit z našeho regionu má ovšem šanci pouze jeden celek. Naopak starosti s udržením v krajském přeboru má KK Lipník B s pouhými pěti body a se ztrátou šesti bodů na nesestupovou pozici.

V Olomouckém krajském přeboru je Spartak Přerov B se 14 body ve středu tabulky na sedmé příčce pět bodů nad sestupujícími příčkami a ztrácí jen čtyři body na druhé místo, což svědčí o vyrovnanosti tabulky, kde „vyčnívá“ jen vedoucí Břidličná s 23 body.

V MS divizi dorostenců ve skupině B se daří chlapcům KK Hranice, kteří mají reálnou šanci na postup do II. ligy dorostu. Dále v této skupině startuje KK Lipník nad Bečvou a ve skupině A hraje Spartak Přerov - oba celky ve svých skupinách okupují lepší střed tabulky.

Hráči Spartaku Přerov jsou v reprezentaci

Kontrolní start reprezentačních družstev juniorek a žen se uskuteční ve dnech 11. - 13. ledna v Přerově a mezi pozvanými je i Zuzana Pěchová, hráčka Spartaku Přerov.

Reprezentantky budou mít mimo jiné tři starty - v sobotu v 8 a ve 14 a v neděli v 8 hodin. Reprezentační družstva juniorů a mužů budou mít kontrolní start ve dnech 25. - 27. ledna rovněž v přerovské kuželně a v nominaci jsou dva závodníci Spartaku Přerov Roman Goldemund a Dalibor Matyáš.

Na reprezentační start dorazí také vloni ještě hráč Přerova Jiří Staněk (SKS Austria Krems), který je držitelem českého rekordu (687) právě v Přerově. Reprezentanti budou mít tři starty - v sobotu v 8 a ve 14 a v neděli v 8 hodin.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika