Byli to: Dalibora Vinklara staršího, Miroslava Klvaňu, Dalibora Vinklara mladšího a Kamila Bartoše. Mistrovství se konalo na čtyřdráhové kuželně Rostexu Vyškov. Hrálo se 4x60 hodů sdružených.

O titul bojovalo celkem sedm týmů z celé republiky, které postoupily z oblastních kvalifikací. Hranice nakonec vyválčily titul vicemistrů České republiky. První kolo, které bylo kolem kvalifikačním, bylo pro Hranice důležité, a tak sestavily tým následovně.

První hrál Dalibor Vinklar st., kterému se dařilo a uhrál 252 bodů. Poté nastoupil Miroslav Klvaňa, jenž měl velice dobrou první dráhu, ale druhá mu moc nevyšla a zahrál 264 kuželek.

Poté nastoupil Dalibor Vinklar ml., který je dorosteneckým náhradníkem KK Hranice. Jeho hra byla pěkná, dařilo se mu a podal výkon 274 kuželek, což je jeho osobní rekord na 60 hodů sdružených.

Poté nastoupil kapitán týmu Kamil Bartoš, hráč dorostu KK Hranice, jenž shodil 265 kuželek. Po kvalifikaci byly Hranice na prvním místě s 1055 kuželkami.

Těsně za nimi byly Ivančice (1028), na třetím místě skončily Blažovice (1003) a poslední postupovou příčku obsadily Troubelice (919). Finále bylo velice dramatické a po polovině nebylo vůbec rozhodnuto o tom, kdo vyhraje. Vinklar st. hodil 236 kuželek.

Poté nastoupil Miroslav Klvaňa, který zaznamenal 250 bodů. Třetí nastoupil Dalibor Vinklar mladší. Hrál pěkně a shodil 259 kuželek. Jako poslední nastoupil Kamil Bartoš a měl vše ve svých rukou. Hrál velice dobře a jeho výkon byl 273 kuželek.

Bohužel Hranice měly smůlu a nečekaně je předběhly Blažovice o pouhých 10 kuželek.

Pořadí týmů: 1. Blažovice 2083 kuželek, 2. Hranice 2073, 3. místo Ivančice 2051, 4. Troubelice 1886.

Hranický tým zahrál nádherná čísla jako v ligových zápasech, ale bohužel to nestačilo na první místo. Ovšem i tak je to historický úspěch pro Hranice.

Celkem na 120 hodů sdružených mezi jednotlivci z Hranického týmu: 1. Kamil Bartoš 538 kuželek, 2. Dalibor Vinklar ml. 533, 3. Miroslav Klvaňa 514, Dalibor Vinklar st. 488. Kamil Bartoš a Dalibor Vinklar mladší zahráli oba nádherná čísla jako muži v ligových zápasech, i celkové číslo týmu bylo, jako kdyby hráli ligový zápas.

Snad se příští rok podaří hranickému celku postoupit a stát se mistry České republiky.

Související článek:

Kuželkářky sidomaporadily s Neratovicemi

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika