O obraně české reprezentace toho byla před šampionátem řečena spousta. Údajná slabina týmu však ani v konfrontaci s favorizovanými Švédy a Rusy nezaostávala, proti Bělorusku a Francii přišly dokonce dva zápasy s nulou v řadě. Kundrátek tak skromně podotkl, že defenzivě vlastně ani nechybí.

„Myslím, že kluci zatím hráli skvěle. I proti Rusům odváděli vzadu skvělou práci. Přeji jim, ať udělají medaili,“ má jasno účastník dvou předešlých světových šampionátů.

Už delší dobu se zdržuje doma v Přerově. V sobotu na velkém turnaji amatérů ve florbale ukázal, jak to umí s trošku jiným druhem hole. A šlo mu to výborně, jeho tým, v jehož řadách nechyběl ani další odchovanec Zubrů se zkušenostmi z reprezentačního áčka Jakub Svoboda, obsadil na kvalitně obsazené akci třetí místo.

„Máme skvělý tým, moc si to užíváme, myslím, že je to super akce,“ pochválil osmadvacetiletý hokejista pořadatele z FBC Přerov.

SVOBODA VÁLÍ V NĚMECKU I FLORBALOVÉ BRÁNĚ

Jakub Svoboda na turnaji nastoupil netradičně v roli brankáře.

„Sžívám se s tím těžko, je to docela náročné, hlavně ten pohyb v bráně nemám ještě úplně zvládnutý,“ smál se šestinásobný reprezentant. Na turnaji však vychytal i několik čistých kont.

Po pestré extraligové štaci, během níž vystřídal čtyři kluby (Kometa Brno, Zlín, Pardubice, Karlovy Vary) během šesti sezon, zamířil do druhé nejvyšší německé soutěže, kde patří mezi nejproduktivnější hráče. A je spokojen i s uplynulou sezonou.

„Nebyla špatná. Začal jsem dobře, ale pak mě bohužel zbrzdil těžký otřes mozku, takže jsem byl asi osm týdnů pryč,“ řekl forvard Ravensburgu.

Velkým přáním by bylo působení v německé nejvyšší soutěži, kde čeští hráči dostávají příležitosti jen velice zřídka. DEL je spíše baštou Kanaďanů, Američanů a pochopitelně domácích hokejistů. Pokud by však Svoboda měl podobné statistiky i ve vyšší lize, byl by opět na očích reprezentačním trenérům.

NOVÝ KOUČ REPRE? KUNDRÁTEK CHCE ŘÍHU

Nejžhavějším kandidátem na pozici hlavního kouče českého národního týmu po mistrovství světa je další Přerovan, Miloš Říha. Tomáš Kundrátek pod ním v KHL odehrál dvě sezony za Slovan Bratislava, kde patřil mezi Říhovy klíčové obránce.

„Mám s ním jen dobré zkušenosti. Myslím, že mi hrozně moc pomohl v mé kariéře, takže doufám, že mu to vyjde, přeji mu to,“ má Kundrátek jasno o tom, kdo by měl být novým reprezentačním trenérem.

Tak uvidíme, dle většiny hokejových odborníků by však Říha skutečně šanci dostat měl. Bude národnímu týmu velet přerovský rodák?