Kučera doběhl šestnáctý v mezinárodní konkurenci

Prusinovice, Přerov – Osmnáctý ročník silničního běhu Rohálovská desítka uspořádaly Běžecký klub Holešov a Obecní úřad Prusinovice. Běh byl současně prvním závodem Moravsko-slovenského běžeckého poháru a pátým závodem Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje.

4.3.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Klein

Loni byl vyhlášen nejoblíbenějším závodem roku a přes přetrvávající zimní počasí přilákal na start hlavního běhu rekordních 435 soupeřů. Ti po společném startu před Kulturním domem v Prusinovicích běželi nejprve dva okruhy obcí a pak se vydali přes kopec do sousedních Tučap, kde byla obrátka, a po stejné cestě se vraceli zpět.

Vítězi závodu se stali Jan Kreisinger (AK ASICS Kroměříž) časem 30:49 minut a česká reprezentantka Petra Kamínková (AK Olomouc, 35:48 min.).

V silně obsazené hlavní kategorii mužů do 39 let vybojoval v mezinárodní konkurenci běžců ze čtyř zemí šestnáctou příčku Petr Kučera (SK SALIX Grymov, 34:43 min.), 18. byl Jan Polášek (SK Hranice, 34:51), 22. Aleš Dedek (AD Cyklo Brodek u Přerova, 35:58), 42. František Kopečný (TJ Sokol Osek, 39:32), 60. Zdeněk Doležal (z Přerova, 41:07), 65. Radan Míka (RMC Lipník nad Bečvou, 41:38), 73. Tomáš Zobaník (SK Hasiči Přerov, 42:23), 78. Jan Frankovič (Garáž Team Lipník nad Bečvou, 42:35), 97. Libor Pánek (z Přerova, 44:07), 100. Jarek Hamerský (AD Cyklo Brodek u Přerova, 44:26), 117. Jiří Engl (TTS Osek nad Bečvou, 45:52), 135. Petr Janík (Lipník nad Bečvou, 47:29), 147. Jan Zabloudil (z Přerova, 48:17), 164. Jan Přikryl (Cyklo – Team Lipník nad Bečvou, 50:45), 178. David Laitoch (TTS Osek nad Bečvou, 53:40).

V kategorii mužů 40 – 49 let doběhl 45. Zbyněk Jelínek (z Hranic, 46:07), 46. Ladislav Rabina (z Přerova, 46:31), 47. André Vlatten (z Přerova, 46:31), 57. František Kopečný (TTS Osek nad Bečvou, 48:59), 60. Jaroslav Zdáhal (TTS Osek nad Bečvou, 50:15) a 69. Marek Šimíček (OREL Horní Moštěnice, 59:33).

Mezi muži 50 – 59 let obsadil 43. pozici Josef Horák (DRA-CY Team Dřevohostice, 49:17).

V kategorii mužů 65 – 69 let vybojoval Jan Vodička (MK Radslavice) čtvrté místo v čase 50:38 minut.

Jindřich Tomíšek (Obec Říkovice, 55:07) doběhl mezi muži 70 – 74 let na páté pozici, o příčku za ním skončil Oldřich Kousal (SK Přerov, 58:09).

V kategorii juniorů do 19 let byl 11. Vojtěch Podjukl (SK Hranice, 45:40), 13. Zdeněk Podjukl (SK Hranice, 47:23) a 15. David Rotrekl (SK Hranice, 49:14).

Mezi ženami ve věku 35 – 44 let se na stupně vítězů probojovala třetím místem Jarmila Palíšková (SK SALIX Grymov, 44:44) a dvanáctou příčku obsadila Iva Podjuklová (SK Hranice, 55:42). V kategorii žen 45 a více let doběhla jedenáctá Hana Tovaryšová (SK Přerov, 52:10). (m)