„Gratuluji soupeři k vítězství. Pro nás je to škoda, protože jsme se na něj dotáhli na bod, teď zase znova ztrácíme čtyři. Je vidět, že stále máme na čem pracovat,“ uznal domácí trenér Radim Vlček.

Přerovanky nenavázaly na skvělé výkony, které odstartovaly už při vydařeném působení ve Final Four Českého poháru. Nejlepší výkon předvedly v prvním sadě, ani tu však nezískaly.

„První set se hrál vynikající sport se skvělými výměnami. My jsme tahali za delší konec až do stavu 20:16. Udělali jsme víc chyb v koncovce, což Brno uklidnilo. Dařilo se mu líp na servisu i přihrávce, navíc mělo rozdílovou hráčku – Fricano,“ zhodnotil Vlček utkání.
Rozhodujícím faktorem středečního duelu bylo podle většiny aktérů podání. „My jsme dnes hodně kazily servis. Také se nám moc nedařilo v obraně,“ zmínila kapitánka Přerova Eva Svobodová.

Naděje na šesté místo před play-off se pro Zubřice hodně ztenčila, ještě však žije. Do hry se mohou vrátit v sobotu, pokud překvapí brněnské Šelmy. Utkání je na programu od 18 hodin.

Volejbal Přerov – VK Královo Pole 0:3 (-26, -21, -17)

Nejvíce bodů: Měrková 17, Svobodová 8 – Fricanová 18, Skiba 13. Rozhodčí: Kavala, Spáčil. Diváci: 210.

Přerov: Zatloukalová, Vander Meerová, Jehlářová, Měrková, Svobodová, Personová, libero Vaňková. Střídaly: Shapavalová, Zajícová, Šádková, Kohoutová. Trenér: Radim Vlček.

Královo Pole: Vyklická, Fricanová, Pavlíková, Kvapilová, Bailey, Skiba, libero Digrinová. Střídala: Kopáčová. Trenér: Tomáš Samsely.