Loňský triumf obhájil český daviscupový tým ve složení Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Rosol, Jan Hájek, Jiří Veselý a Ivo Minář. 

Nejlepším hráčem byl stejně jako před rokem zvolen Tomáš Berdych a titul pro nejlepší tenistku obhájila jeho kolegyně z prostějovského oddílu Petra Kvitová.

„Tento ročník byl jedním z nejsnáze předvídatelných, protože většina kategorií byla naprosto jasná již dopředu," konstatoval František Kreuz, šéfredaktor časopisu Tenis, který anketu pořádá ve spolupráci s Českým tenisovým svazem.

Zklamáním byla pro pořadatele slabá účast oceněných tenistů na slavnostním galavečeru, který poprvé hostil Městský dům v Přerově.

„Účast jednotlivých vítězů se zajišťuje stále hůř a hůř. Nás to trošku mrzí a nevíme, jak zařídit, aby ta účast našich nejlepších tenistů byla větší. Anketa prožila už jednadvacet let a všeobecně ve společnosti se asi něco změnilo," prohlásil Stanislav Burian, ředitel vydavatelství T/Production, které vydává časopis Tenis.

Tomáš Berdych měl během galavečera převzít hned tři trofeje – kromě Zlatého kanára a nejlepšího českého hráče byl součástí také nejlepšího týmu roku. Jeho účasti však zabránila nemoc, kvůli které nenastoupil ani o den dříve do finálového zápasu o titul v české extralize.

„Tomáš dostal horečku. Měl eminentní zájem přijet, ale zdraví bylo proti," potvrdil František Kreuz.

Další omluvenka přišla od Petry Kvitové, která se stejně jako její přítel Radek Štěpánek připravuje na novou sezonu na Floridě.

Pro Zlatého kanára si tak přišli Jan Hájek, Jiří Veselý a nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, který prožil hodně hektický rok.

S českým týmem zdolal po cestě do daviscupového finále tři těžké překážky, aby pak zápas proti Srbsku musel kvůli náhlé plicní embolii sledovat jen doma u televize.

„Byl to opravdu úžasný rok, který jsme zakončili vítězstvím v tenisové extralize. Zisk Davis Cupu ale samozřejmě řadím na první místo," prohlásil ve čtvrtek daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil, který s Českým tenisovým svazem prodloužil smlouvu o dva roky a jehož může těšit fakt, že pro první kolo Světové skupiny v roce 2014 bude moci počítat s nejsilnější sestavou v čele s dvojicí B+Š.

Z minulé sezony v anketě obhájil vítězství v kategoriích jednotlivců kromě Tomáše Berdycha a Petry Kvitové i Jiří Veselý, jenž byl oceněn za největší posun na žebříčku ATP. Lucie Hradecká byla podruhé v řadě vyhlášena jako nejlepší deblistka roku.

Radost z kanáří trofeje v pátek neskrýval olomoucký tenista Petr Utíkal, který byl vyhlášen nejlepším hráčem na vozíčku roku 2013.

Týmy TK Agrofert Prostějov a TK Sparta Praha získaly po třech individuálních trofejích a byly tak letos nejúspěšnější. Navíc se podílely i na titulu pro deblový pár roku, tým roku a Zlatého kanára.

V tradiční anketě letos hlasovalo 191 osobností, funkcionářů, trenérů, novinářů a sponzorů.

Zlatý kanár 2013 - výsledky

Zlatý kanár 2013: Daviscupový tým ČR

Nejlepší český hráč: Tomáš Berdych (TK Agrofert Prostějov).

Nejlepší česká hráčka: Petra Kvitová (TK Agrofert Prostějov).

Postup na žebříčku ATP: Jiří Veselý (TK Agrofert Prostějov).

Postup na žebříčku WTA: 
Kateřina Siniaková (TK Sparta Praha).

Talent roku – chlapci: Patrik Rikl (TK Sparta Praha).

Talent roku – dívky: Markéta Vondroušová (I. ČLTK Praha).

Deblista roku: Radek Štěpánek (TK Sparta Praha).

Deblistka roku: Lucie Hradecká (I. ČLTK Praha).

Deblový pár roku: Tomáš Berdych, Radek Štěpánek.

Tým roku: Daviscupový tým ČR ve složení Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Rosol (TK Sparta Praha), Jiří Veselý, Jan Hájek (TK Agrofert Prostějov), Ivo Minář (TK Sparta Praha), nehrající kapitáni Jaroslav Navrátil a Vladimír Šafařík.

Nejlepší tenista na vozíčku: Petr Utíkal (Centrum tenisu na vozíku, Brno/ TK Milo Olomouc).