„Český svaz vodního póla ještě sice oficiálně nerozhodl o zrušení soutěží, ale vzhledem k aktuální situaci a informací ze svazu lze očekávat, že k tomuto kroku dojde během krátké chvíle,“ řekl Deníku zkušený hráč KVP Petr Přikryl. Ten je zároveň jednatelem klubu a předsedou sekce rozvoje mládeže Českého svazu vodního póla.

Ještě 1. března přitom Přerované po infarktovém závěru základní části slavili těsný postup do elitní čtyřky. Ve vyřazovacích bojích, do kterých měli vstoupit tento víkend v domácím bazénu, chtěli opět urvat minimálně medaili.

„V třítýdenní přípravě jsme se zaměřili na fyzickou část. V semifinále jsme chtěli proti Kometě Brno podat co nejlepší výkon a postoupit do finále. Výsledky posledních dvou zápasů s pražskými celky ukázaly, že jsme se klidně mohli opět porvat o titul,“ mrzí Petra Přikryla.

Místo toho se pólisté nedostanou ani do vody. „Náš klub si uvědomuje, že za dané situace ani není možné jiné řešení. Aktuální karanténa a k tomu zcela uzavřené bazény,“ zamyslel se Přikryl a pokračoval: „Do poslední chvíle jsme věřili, že situace bude jiná,“ přiznal.

„V životě jsou teď jiné priority. Snad toto vše pomine a budeme moci opět přivítat příznivce na přerovském bazénu,“ uzavřel Petr Přikryl a popřál všem pevné zdraví.

Hokejový brankář Lukáš Klimeš
Přerovští sportovci pod rouškou. Poznáte je?