Jeho členové ihned zaznamenali několik medailových umístění a prezentoval mládežnické družstvo na závodech doma i v zahraničí.

Mistrovství ČR v koloběhu a druhé kolo Rollo ligy Českého svazu koloběhu se uskutečnilo na konci května v Náchodě.

Vytrvalostní závod měl start a cíl na místním zámku, s těžkými podmínkami a prvními vedry se lipničtí kadeti a pupils vypořádali slušně, čtvrtá místa ve velmi silné konkurenci byla doslova vybojovaná. Ještě lépe si vedla žačka Tina Barrow, která si v zámecké aleji dojela pro druhé místo.

Klub koloběhu Lipník nad Bečvou sbíral vavříny doma i v zahraničí.

Druhý den závodů patřil časovce do vrchu. Zde obsadila kadetka Andrea Zbožínková třetí místo, a zároveň byla třetí nejrychlejší napříč kategoriemi žen.

„Byl to dobrý počin a získané body do bodování Rollo ligy nás řadí mezi českou mládežnickou elitu," pochvalovala si manažerka klubu Helena Gaďourková.

Začátkem června pak Lipník odjel na Evropský pohár do holandského Woudenbergu. Zde už lipnický klub koloběhu má své jméno. „Favorizovaní mladí holanďané nás brali jako nejvážnější soupeře a svou vyrovnanost a kvalitu jsme potvrdili v závodě štafet," prozradila Gaďourková.

Klub koloběhu Lipník nad Bečvou sbíral vavříny doma i v zahraničí.

Klub koloběhu Lipník nad Bečvou sbíral vavříny doma i v zahraničí.

První den obsadily dvě třetí místa žačka Tina Barrow a kadetka Andrea Zbožková. Ve štafetách se dívkám společně s Alenou Bednaříkovou dokonce zvítězit. Kadeti ve složení David Suchánek, Lukáš Raška a Timi Barrow si dojeli pro stříbro.

Druhý den pořadatelé umístili vytrvalostní závod do sportovně zábavního centra Flevonice na ostrově při pobřeží Severního moře nedaleko Amsterdamu. Lipničtí koloběžkáři zde nakonec vybojovali dvě zlaté a jednu bronzovou medaili, čímž doplnili skvělou sbírku na úvod sezony.

Více o KK Lipník na webu klubu