Po vleklých zdravotních problémech, které mu znemožnily absolvovat naplno zimní přípravu, se postavil na start úvodního podniku v Hořicích, kde po slibném startu následovala porucha řazení.

I když se ji podařilo v depu rychle odstranit, odsunula přerovského jezdce na poslední příčku startovního pole. Přes velké úsilí při stíhací jízdě z toho bylo jen 15. místo a deváté v jízdě pravidelnosti. S tímto výsledkem nebyl Petr vůbec spokojen.

Další start jej čekal ve Dvoře Králové a už zde bylo viděť, že jeho forma jde nahoru. Po vyrovnané jízdě z toho byla páté příčka a čtvrtá pozice v jízdě pravidelnosti.

Následující závod se přesunul do slovenských Kopčan, kde Kolář přijel se skvěle naladěným motocyklem a gradující formou, která mu po tréninkových jízdách vynesla pole position na startovním roštu.

Hned po startu začal nelítostný boj o první příčku s ostříleným rakouským jezdcem Johannem Furbockem, kdy se oba střídali ve vedení a přiváděli přítomné diváky do varu. V polovině závodu rakouský jezdec a jeho stroj už nevydrželi velmi rychlou a technicky vybroušenou jízdu, a dokonce dvě kola před cílem odstoupil.

Cílovou šachovnici projel Petr nikým neohrožován, vítězně poprvé ve své kariéře. V jízdě pravidelnosti to bylo také první místo. Na stupních vítězů se zlatým věncem na krku, při znělce české státní hymny, si svého velkého úspěchu plně užíval.

Další závod se konal v Nepomuku, kde přerovský jezdec zopakoval velmi rychlé tréninky a opět z toho bylo první postavení na startovním roštu. Po perfektním startu nedal soupeřům sebemenší šanci a zvítězil stylem start-cíl.

Nejbližší klání se jede opět na Slovensku v Novém Mestě nad Váhom, kde přerovský borec opět poměří síly s evropskou závodní špičkou.

(Wasps)