Kvůli šířce řeky Moravy a vysokému celkovému počtu zúčastněných přitom závody dostaly netradiční formát a po oba dny se soutěžilo pouze v jednotlivcích. V sobotu všichni startovali ve 30 sekundových intervalech na vzdálenost 4 kilometry, v neděli se pak na trať o délce 3 až 15 kilometrů podle věkové kategorie vyráželo hromadně ze startovního roštu sestaveného podle výsledků z předešlého dne.

Pozici tuzemské jedničky potvrdil domácí kanoista Kojetína Jiří Minařík, který dominoval mezi dorostenci na 4 kilometrech. Zlato bral i domácí kajakář Tomáš Kapoun mezi benjamínky. Další medaile zajistili pořádajícímu oddílu Klára Zendulková, Antonín Prokeš a Tomáš Řihošek.

Sportovní fotograf Jiří Vojzola
Zemřel uznávaný sportovní fotograf Jiří Vojzola

PŘEROVANŮM SE VÍCE DAŘILO NA DELŠÍ TRATI

Junior přerovského klubu Martin Večerka na kánoi nejprve urval stříbro a v neděli na 12 kilometrech bronz.

V dorostencích přerovský kajakář Jan Macháček zopakoval skvělé sobotní druhé místo i den poté na 12 kilometrech, Gabriela Hermély na kajaku po sobotní páté příčce suverénně triumfovala v neděli na 9 kilometrech a v sobotu šestý kanoista Vojtěch Neradil si rovněž na 9 kilometrů o stupínek polepšil.

Výrazný skok zaznamenal v žácích po sobotě pátý kajakář Vojtěch Macháček, který se na 9 kilometrů prokousal až ke stříbru.

Ve starších benjamíncích, které čekaly 3 kilometry, si na kánoi prohodili Přerované pořadí z obou dnů. Zatímco se v sobotu ze 3. místa radoval Ondřej Neradil před čtvrtým Janem Novákem, vystoupal druhý jmenovaný na stupně vítězů o den později právě před svým oddílovým parťákem. Mladší benjamínek Patrik Oharek pak zůstal po oba dny věrný bronzovému kovu.

Autoři: JAKUB GRMELA, IVAN NĚMEČEK