Určitě tyto závody nejsou jen pro posádky, které jsou již na našem festivalu stálicemi. Přihlásit se může jakýkoliv kolektiv, parta přátel nebo spolupracovníků, kteří chtějí zažít závodní atmosféru na vlastní kůži.

Co to je vlastně dračí loď? Je to loď ve tvaru otevřené kanoe o délce 12,5 m ozdobené na špici dračí hlavou a na zádi ocasem. Posádka se skládá maximálně z 20 pádlujících, kdy sedí 10 napravo a 10 nalevo. Bubeník sedící na špičce lodi údery do bubnu udává rytmus pádlování a kormidelník na zádi určuje směr. Historie závodů dračích lodí začala před více než 2200 lety v Číně.

Dragonboating je týmový sport na vodě, který přináší nevídané prožitky spojené se sportovní a společenskou aktivitou.

Do jedné lodi nasedají ženy i muži, aby poté společně předvedli, že jako jeden tým dokážou mnohem více než jednotlivec. Pádlování si však na dračí lodi mohou na našem festivalu vyzkoušet v rámci dobročinné akce i ti, kteří v této lodi nikdy neseděli.

Samozřejmě festival není jen pro pádlující osazenstvo, ale pro všechny fanoušky tohoto sportu, kteří chtějí podpořit své známé a kamarády. Anebo pro ty, kteří chtějí nasát atmosféru dračích lodí a užít si nezapomenutelný víkend u řeky Moravy.