Nemalou pozornost poutal také Prestige fight, jehož aktéry byli Dževad Poturak z Bosny a Hercegoviny a Alexey Ignashov z Běloruska, který se zde představil fanouškům K-1 po několikaleté pauze.

Pyramida byla našlapaná „obry“. Vždyť Kleibl s výškou 194 centimetrů a váhou 108 kilo v ní patřil mezi menší bojovníky. Ve čtvrtfinále jej čekal maďarský šampión Ádám Veres (200 cm, 120 kg).

Roman začal parádně a hned prvním kopem poslal soupeře na podlahu ringu. Maďar povzbuzován domácím publikem bojoval, ovšem přerovský bijec výborně boxoval a každou kombinaci zakončoval kopem. První kolo jasně vyhrál. Ve druhém zvýšil tempo a na soupeřově noze se začala projevovat tvrdost Kleiblových kopů.

V polovině druhého kola již Veres nebyl schopen pokračovat v boji a zápas tak skončil K.O. V semifinále se proti Romanovi postavil Rumun Sebastian Ciobanu. Přerovský borec začal výtečně a Rumun měl být dokonce po jednom z úderů, kdy se ocitl na zemi, počítán. Nicméně i tak Kleibl jednoznačně první kolo vyhrál.

Ve druhém pokračoval ve stejném duchu a opět suverénně vyhrál. V tom závěrečném ovšem Roman při pokusu o kop kolenem inkasoval hák z ústupu a lehce zavrávoral u provazů, načež jej rozhodčí okamžitě počítal. Romana to nezlomilo, ba naopak. Soupeř inkasoval další boxerské údery, spoustu lowkicků a jen za poslední kolo minimálně dvě čistá kolena do hlavy.

„Po skončení zápasu jsem tušil, že Roman, ačkoliv byl i ve třetím kole lepší, jej kvůli počítání prohraje. Jelikož vyhrané kolo s počítáním je za dva body a každé vyhrané kolo bez počítání za bod, očekával jsem, že rozhodčí nařídí extra round, ve kterém se rozhodne. O to více jsem byl překvapen, když vyhlásili za vítěze Rumuna v poměru 3:0 na body,“ řekl po prohraném semifinále Tomáš Tomiga, trenér KBC Přerov.

Ve finále se Ciobanu utkal s Chorvatem Mladenem Brestovacem, který přešel ve čtvrtfinále přes Joachima Thomase z Francie a v semifinále pak porazil Zentaie Maté z Maďarska K.O. Vítězem pyramidy se stal Chorvat Brestovac, který porazil Rumunaaž po extra kole. V již zmiňovaném Prestige fightu Poturak vs. Ignashov se radoval z vítězství opět až po extra kole Ignashov.

(kbc)