Na start závodu se postavil zkušený a ostřílený matador Aleš Dedek a s ním pouze Václav Klakurka, který měl čtrnáctidenní tréninkový výpadek a mohl pouze překvapit.

Po »sibiřském« Děčíně se za tropického vedra sjela stovka triatlonistů, kteří si to rozdali o mistrovské tituly. A byla to konkurence, jak se patří.

Nechyběla kompletní špička ze seriálu Xterry, dále vedoucí muž Českého poháru v olympijském triatlonu Martin Krňávek (Ekol Brno) a tentokráte mimořádně bez lyží vítěz Světového poháru v běhu na lyžích Lukáš Bauer a jeho kolegové z reprezentace Martin Koukal a Martin Jakš.

Po plavání (1200 metrů) se z vody vynořil první Krňávek následován dalšími, včetně Klakurky. Dedek zaplaval svůj standart a odjížděl na trať dlouhou 34 kilometrů s pětiminutovou ztrátou. Profilově a technicky velmi náročná trať dala zabrat prvnímu i poslednímu startujícímu.

Z lesů v okolí Ostrova nad Ohří se první na náměstí objevil Zadák z Brna před Kubíčkem z Red Bull týmu. Na výborném šestém místě z depa vybíhal Klakurka a Dedek dojel společně s Koukalem.

Závěrečný běh v kopcovitém terénu v okolí zámeckého parku, kdy pětikilometrový okruh absolvovali triatlonisté dvakrát, míchal s pořadím. Teploměr v tu dobu ukazoval již třicet stupňů.

Oba zástupci AD Pemap v závěrečném okruhu běhu podlehli svým „spoluběžcům” a to Klakurka Bauerovi a Dedek Koukalovi, ale i tak byli označeni komentátorem České televize Stanislavem Bartůškem za bombu závodu, neboť v cíli obsadili v celkovém pořadí Klakurka čtvrté a Dedek osmé místo.

V kategorii age group M2 s převahou zvítězil Klakurka před loňským mistrem světa na Hawaii Jiskrou z Karlových Varů a stal se mistrem republiky. Dedek obsadil stříbrnou příčku za Koukalem z Dukly Liberec.