„Je to volné pokračování covidového systému nazvaného Zimní výzva. Počítali jsme s účastí asi třiceti závodníků, jde o jakýsi otvírák sezony překážkových závodů po zimě v Česku,“ potvrdil hlavní pořadatel Geroye Alexandr Salachov.

Extrémní závod Geroy 2023 v Přerově
VIDEO: Extrémní Geroy vymáchal závodníky v Bečvě i Laguně

Nechyběly pneumatiky, ručkování, zdolávání méně i více náročných zdí, zkrátka tradiční překážky vměstnané na daleko kratší úsek tratě, než jsou účastníci zvyklí během klasického letního Geroye v Přerově. To vše bez vody nebo ostnatých drátů.

„Letos startují dvojice, trať je postavená pro dva souběžně běžící závodníky. Ti zdolávají asi devatenáct překážek a zhruba 600 metrů. Jde o takovou střední náročnost, jen tři překážky jsou složitější na ruce,“ popsal Alexandr Salachov.

Králem zimního zápolení se stal Michal Šafránek z týmu TRX bez hranic, který tratí proletěl v čase 4:06. Mezi ženami zvítězila Milica Peterková v čase 5:44 z „Teamu co má koule“.

Další událost „Geroyů“ je na programu 15. března. Jedná se o extrémní ples v Městském domě. Tradiční letní závod se uskuteční 22. 6. 2024 a účastníci zmíněného plesu budou mít levnější startovné. Ještě předtím jsou na programu také akce Geroy Dog v Beňově 20. dubna a Geroy Gauching pro začátečníky 18. května.

Fotbalová příprava: TJ Sokol Čechovice - FK Kozlovice, únor 2024, umělá tráva v Prostějově
Kozlovice dostaly od Uničova čtyřku. Potřebujeme kádr obouchat, říká kouč