Ve váhové kategorii do 78 kg zvítězil Marek Bartl z Přerova při své premiéře v kleci nad zkušeným Martinem Zvárou z Hradce Králové, který měl do té doby v oktagonu za sebou jedenáct zápasů.

Svého soupeře přemohl pákou na nohu v prvním kole.

„Zvára vystupoval velice sebevědomě, ovšem pouze do okamžiku, kdy jej Marek „otevřel" kolenem na čele. Poté šli oba soupeři do klinče a následně na zem, kde Marek nasadil soupeři parádní páku na nohu a ten byl nucen vzdát," popsal zápas jeho kouč Tomáš Tomiga z KBC Přerov.

Ve váze do 93 kg si odbyl svůj první zápas v oktagonu také Jakub Hučko. Soupeřem mu byl bojovník z Ústí nad Labem Vít Mrákota, jenž měl za sebou už sedm zápasů v kleci.

Mrákota si byl vědom Hučkových boxerských kvalit a hned v úvodu se na přerovského bojovníka přilepil a strhl jej na zem. Jakub mu nejprve utekl z pokusu páky na ruku a poté soupeři parádně unikl při jeho pokusu o škrcení. Mrákotova zkušenost jakožto zápasníka však byla znát.

„Při druhém pokusu Mrákoty o škrcení už Kuba se soupeřem za zády nedokázal vzdorovat a byl nucen odklepat konec zápasu. Škoda, že nedokázal v úvodu utkání uniknout z klinče a počastovat jej v boji v postoji. Pak by byla případně i na zemi jeho šance na vítězství větší," dodal trenér k utkání druhého ze svých svěřenců. 

(kbc)