K vidění bylo celkem deset zápasů, z nichž poslední čtyři byly hlavními duely večera.

V jednom z nich, v celkově osmém, se představil v kategorii do 77 kg přerovský zástupce Marek Bartl proti Ivanu Ivankovi z Liberce. Vyprodané Bobycentrum sledovalo dlouho očekávanou bitvu, která byla chuťovkou spíše pro znalce MMA.

„Ivanka hned z kraje prvního kola vzal Bartla takedownem (TD) na zem. Ten se mu vysmekl a dokázal vstát. Vzápětí ovšem Ivanka předvedl další TD a Marek byl opět pod soupeřem. Tak jako v prvním případě, dokázal opět zpod soupeře vylézt. Při třetím pokusu protivníka o TD ovšem Mara perfektně zasáhl soupeře kolenem do žeber a ten se odporoučel k zemi, čehož ovšem Marek nedokázal patřičně využít," popisoval průběh boje Tomáš Tomiga, trenér KBC Přerov.

Druhé kolo se neslo téměř ve stejném duchu. Ivanka vzal opět TD Marka na zem, ten jej dokázal rychle otočit a vstát. Soupeř mu ležel u nohou a Bartl jej nechal nepochopitelně jít do postoje, což byla obrovská chyba. Ivanka dostal Marka opět TD na zem, ale ten jej opět přetočil a v halfguardu jej zasypal sadou tvrdých úderů do hlavy a žeber, ovšem zápas ukončit nedokázal.

Ve třetím kole naprosto stejný scénář. Ivanka TD, tentokrát Bartl bez snahy utéct zůstal pod soupeřem a zasahoval jej zespod tvrdě lokty do hlavy. Ivanka pasivně kontroloval pozici a rozhodčí nařídil postoj. Ivanka opět bodoval TD a po závěrečném gongu zaslouženě, byť více „rozsekaný" a se zlomenými žebry, zvítězil na body.

„Marek na mě působil nesoustředěně, nedodržoval taktiku, chyběla mu agresivita a chvílemi působil odevzdaně. Byť byl Bartl mírným favoritem, nedokázal využít svých předností a nechal si totálně vnutit způsob boje, který vyhovoval soupeři," dodal kouč Tomiga. (kbc)