V kategorii Oriental (kolena, klinče), ve váze do 86 kilogramů reprezentoval Českou republiku, město Přerov a KBC Přerov Ondřej Srubek, který na této akci vybojoval stříbrnou medaili.

Měl štěstí při losování, kdy byl nasazen přímo do semifinále. V něm přešel přes Američana Delroye Scarletta.

Ve finále, které se odvíjelo při sobotním slavnostním galavečeru, se proti přerovskému borci postavil Švéd tmavé pleti Sadibou Sy. Tento borec zdolal ve čtvrtfinále Poláka a v semifinále porazil Španěla. Švéd byl před finále favoritem.

Ve své sportovní kariéře odboxoval na 111 zápasů v boxu a 40 v kickboxu. Proti tomu Ondra nastupoval při finále teprve do svého desátého zápasu. Srubek začal výborně. Dodržel stanovenou taktiku a sázel svému soupeři jeden lowkick za druhým.

Ve druhém kole se ovšem začala projevovat Švédova obrovská zkušenost. Soupeř vycítil, že Ondra je silovější, a začal se více pohybovat a údery jen tak ťukat. Ondrovi nezbylo, než se snažit rozkopat Švédovi nohu lowkicky.

Ve třetím kole Sadibou Sy viditelně napadal na přední nohu, ovšem i když se »Srub« snažil ukončit zápas před limitem, tak soupeř i díky své výškové převaze dokázal téměř při každém Ondrově ataku kontrovat boxerským úderem.

Vítězem a mistrem světa byl tedy vyhlášen Sadibou Sy. Jeho výhra byla zasloužená. Ondřej byl sice tvrdší, ale jeho soupeř měl více nabodováno.

Nicméně Srubek se stal ve svých dvaadvaceti letech vicemistrem světa a má vše ještě před sebou. Již za měsíc jej čeká účast v prestižní pyramidě nazvané Souboj Titánů.

V několika nominačních pyramidách se zde utkají profesionálové ve váze do 84 kg z České republiky, Slovenska, Německa, Rakouska, Maďarska, Polska, Francie, Belgie a USA.

(kbc)