Mezi oběma duely vyvrcholily oslavy 85 let tohoto ve městě tolik úspěšného sportu exhibičním zápasem bývalých hráčů KVP. Aby toho nebylo málo, tak domácí poté porazili do té doby vedoucí tým tabulky Stepp Praha.

„Vůbec poprvé jsme hráli v nejsilnější možné sestavě a mohli tak ukázat skutečnou sílu letošního týmu,“ pochvaloval si trenér Přerova Radek Otáhal.

Jeho svěřenci proti Steppu podali výborný kolektivní výkon hlavně v obraně a zaslouženě zvítězil 12:9.

"Soupeř vůbec nevěděl, co má hrát. Vynikajícím výkonem se navíc blýskl brankář Tonda Mac, který předvedl několik excelentních zákroků a doslova vymazal nejlepší střelce Steppu,“ vyzdvihl Radek Otáhal brankáře.

„Byl to náš nejlepší výkon sezony. Pokud budeme hrát stejně i v dalších zápasech, bude velký problém nás porazit,“ má jasno nejlepší hráč duelu Andrej Janíček

Ještě předtím dopoledne proti Slavii úřadující mistr v pohodě potvrdil roli favorita, když zvítězil jasně 16:10.

„Mám radost z toho, že se naše výkony zlepšují. Doufám, že se nám budou vyhýbat zranění a budeme moci každý zápas odehrát s tím nejsilnějším, co máme,“ přeje si kouč.

Přerov je nadále na třetím místě prvoligové tabulky, na Stepp už však ztrácí pouhý bod. Soutěž vede o dva body před KVP brněnská Kometa.

Výstava mapující osmdesát pět let vodního póla v Přerově
Vzhůru na parádní výstavu. Přerovské vodní pólo slaví 85 let