Hlavními pořadateli jsou agentura ČOK CZ s.r.o., Přerovský a hranický deník, město Přerov a v neposlední řadě Česká unie sportu.

Cílem tohoto mimořádného projektu je ocenění sportovců a nejlepších sportovních výsledků dosažených v jednotlivých okresech a krajích České republiky za předchozí rok.

Slavnostní večer má vždy bohatý doprovodný program, kde nechybí přední umělci. V letošním roce se oceněným sportovcům a divákům na pódiu představí Marián Vojtko a Michaela Nosková, přední artisté i řada místních doprovodných programů vybraných ze sportovních oddílů a kroužků.

Moderátorem galavečera bude Ondřej Krátoška, komentátor na stanici Eurosport.

Samozřejmostí je poutavá scéna, špičková technika a profesionální produkční tým. Zpestřením bude jistě také prezentace služeb a produktů z řad našich partnerů v předsálí.

Například společnost United Brands si pro návštěvníky připravila ochutnávku francouzských vín a nejlepšího kořeněného rumu.

Díky zajímavému programu a nejvyšší kvalitě celé akce je pravidelně zaplněna kapacita všech sálů.

Oceněni budou nejlepší jednotlivci v kategoriích dospělí a mládež, kolektiv, krajánek roku, trenér roku, osobnost roku, kategorie masters, akce roku, sportovní hvězda čtenářů Přerovského a hranického deníku a síň slávy.

Hlasovat bude možné prostřednictvím Přerovského a hranického deníku do 5. března.

Všichni zájemci o účast na galavečeru mohou volné vstupenky získat v redakci Přerovského a hranického deníku (Palackého 22, Přerov) nebo v Městském informačním centru či přímo v Městském domě.

Všechny bližší informace o místě konání, doprovodném programu, pozvánkách, vstupenkách, výsledcích a bohatou fotodokumentaci najdete na webu www.nejuspesnejsisportovecroku.cz či na stránkách www.prerovskydenik.cz nebo přímo v redakci Deníku.

Nominace - SPORTOVEC ROKU 2013 MĚSTA PŘEROVA

JEDNOTLIVCI – DOSPĚLÍ

Adam Procházka (ÚAMK-AMK Biketrial Přerov, biketrial) – získal 2. místo v Evropském poháru, obsadil 7. pozici na mistrovství Evropy a 12. příčku v seriálu mistrovství světa, to vše v kategorii Senior.

Pavel Procházka (ÚAMK-AMK Biketrial Přerov, biketrial) – stal se vítězem Evropského poháru a na mistrovství Evropy skončil osmý, to vše v kategorii senior.

Ladislav Hanák (Autoklub Přerov, autokros) – je členem autokrosové reprezentace ČR a v uplynulé sezoně se stal druhým vicemistrem Evropy v divizi Super buggy.

Martin Kavka (T.J. Sokol Přerov HC, nyní SSK Talent 90 Plzeň, házená) – jeden z největších tahounů přerovského extraligového týmu a druhý nejlepší střelec uplynulého ročníku Tipgames extraligy, když soupeřům nasázel úctyhodných 160 branek. Před touto sezonou přestoupil do Plzně, která je zatím v čele soutěže.

Jiří Klíma (CK Pemap Přerov, triatlon) – je celkovým vítězem českého poháru Xterra a patřím k nejúspěšnějším českým závodníkům v triatlonu. V závodu světového poháru Xterra v Prachaticích bral čtvrté místo. V rámci mistrovství Evropy v terénním triatlonu v rakouském Wolfgangsee byl osmý.

Lenka Červená (Fitness AVE Přerov) – v roce 2013 absolvovala 12 mezinárodních startů ve třech soutěžních disciplínách a získala 12 vítězství – vybojovala 2 tituly mistryně světa, 3 tituly mistryně Evropy, 2 tituly Olympia a 3 tituly mistryně ČR. V trenérské funkci zaznamenala u svého svěřence Filipa Cíny v kategorii dorost 2. místo na MČR a 3. místo na MS v Řecku.

Jan Páleníček (Fitness AVE Přerov) – je vítězem Mr. Natural Olympia 2013, kde triumfoval ve své kategorii Open Men Class. Je mistrem Evropy ve fitness muži classic a vítězem mezinárodního poháru Aminostar Natural Cup 2013.

Jindřich Juřík (SKM Strojař Přerov, metaná) – reprezentoval Českou republiku na mistrovství Evropy v metané 2013 ve slovinském Bledu v kategorii družstev v hodech na cíl a získal bronzovou medaili.

Michal Adámek (AMK MXA Přerov, pitbike) – v celkovém hodnocení evropského šampionátu – ACSI Euro Cupu v kategorii Ama Over 21 obsadil třetí místo.

JEDNOTLIVCI – MLÁDEŽ

Josef Havlík (TJ Spartak Přerov, rychlostní kanoistika) – celkový vítěz Českého poháru v kategorii dorostenců, reprezentant Olomouckého kraje na Olympiádě mládeže České republiky. Další výsledky: Ostrožská Nová Ves – C1 500 metrů a C1 3000 metrů 1. místo, mistrovství ČR v Račicích – 1000 metrů 1. místo C1 a C2 s Jiřím Přikrylem, 2. místo na C4, 500 metrů 2. místo C1, 200 metrů 2. místo C1, Mistrovství ČR v maratonu (Týn nad Vltavou) – 2. místo C1, Olympijské naděje (Račice, mezinárodní regata mládeže) – 1000 metrů 3. místo.

Michaela Šlosarová (TJ Spartak Přerov, moderní gymnastika) – na Mistrovství ČR v kategorii starších kadetek se stala absolutní mistryní, v disciplínách v obruči, míč získala 1. místo a v kuželích 2. místo. Na mezinárodním závodě v maďarské Pécsi získala tři zlaté medaile.

Eliška Opletalová (TJ Spartak Přerov, moderní gymnastika) – v mezinárodním závodě v maďarské Pécsi vybojovali zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili. Na mistrovství ČR v Brně se stala první vicemistryní, na oblastních přeborech v kategorii dorostenek brala tři první místa a v mezinárodním závodě v Přerově obsadila druhé místo.

Kamila Foldynová (SPMS Potápěčský klub Skorpen Přerov) – v Českém poháru v distančním plavání s ploutvemi v kategorii B se umístila na 3. příčce.

Alexandra Vařeková (VK Přerov, veslování – skif) – obsadila deváté místo na mistrovství Evropy juniorů, na mistrovství světa juniorů byla jedenáctá, je mistryní ČR v disciplíně skif juniorek.

Filip Cína (Fitness AVE Přerov) – na mezinárodním mistrovství ČR získal stříbro a na mistrovství světa, které se uskutečnilo v Řecku, bral v kategorii dorost bronz.

KOLEKTIV – DOSPĚLÍ

Extraligový tým žen Přerovského volejbalového klubu Precheza – pod vedením trenérů Leopolda Tůmy a Petera Birčáka obsadil v Uniqa extralize 4. místo, přičemž mu chyběla jediná výhra k postupu do finále.

Sportovní klub metané Strojař Přerov – ve složení Jiří Doupal, Jindřich Juřík, Oldřich Raclavský, Zdeněk Kadlec se stal v roce 2013 mistrem ČR v soutěži družstev v hodech na cíl a získal i stříbrnou medaili na mistrovství ČR v soutěži družstev.

Smíšené družstvo Tenisového klubu Precheza Přerov – tým vybojoval druhé místo v extralize smíšených družstev.

Moravian Dragons – na mistrovství Evropy klubů dračích lodí na tratích 2 km a 200 m obsadili šestá místa. Patří dlouhodobě k elitním posádkám dračích lodí.

Fitness AVE Přerov – patří mezi absolutní světovou špičku. Pravidelně vozí medaile z nejlépe hodnocených závodů.

Kuželkářky TJ Spartak Přerov – v první lize skončily na třetím místě. Dalšího úspěchu dosáhly v Poháru ČKA, kde získaly stříbrné medaile.

Vodní pólisté KVP Přerov – stali se vítězem 2. ligy a v kategorii mužů obsadili v Poháru ČSVP třetí místo.

Nohejbalisté TJ Spartak MSEM Přerov – své účinkování v 1. lize zakončili třetím místem.

KOLEKTIV – MLÁDEŽ

Juniorky Přerovského volejbalového klub Precheza – družstvo pod vedením trenérů Miroslava Lakomého a Evy Ryšavé vybojovalo bronzové medaile v Uniqa extralize juniorek.

Smíšené družstvo dorostu Tenisového klubu Precheza Přerov – dosáhlo v rámci Mistrovství ČR družstev v kategorii dorostu na třetí místo.

Juniorky Veslařského klubu Přerov – staly se vítězkami Českého poháru ve veslování ve své věkové kategorii.

Mladší dorost HC ZUBR Přerov – suverénním způsobem opanoval první hokejovou ligu, ve které prohrál pouze dvě utkání a vybojoval si postup do extraligy.

Fotbalový tým 1.FC Viktorie Přerov – kategorie U13 – svěřenci trenéra Víta Koplíka se kvalifikovali do finále Halového mistrovství České republiky 2013/2014 v kopané na Kladně, kde spolu s elitními týmy Slavie Praha, Sparty Praha, Zbrojovky Brno, Baníku Ostrava a Hradce Králové bojovali o titul halového mistra republiky. Družstvo sehrálo několik kvalitních zápasů, ale nakonec obsadilo ve finálové skupině poslední šesté místo.

KATEGORIE – MASTERS

Eva Koplíková (TJ Spartak Přerov, plavání) – na Mezinárodním mistrovství České republiky v Jihlavě vybojovala na 100 a 200 metrů prsa zlaté medaile. Na Mezinárodním mistrovství Slovenské republiky v Žilině brala na 50 metrů prsa stříbru a na 100 metrů zlato. Svými výkony figuruje v evropských i světových tabulkách mezi TOP 10 závodnicemi masters na prsařských tratích.

Olga Fárková (VK Přerov, veslování) – stala se mistryní ČR a je českou rekordmankou ve veslování na trenažérech ve věkové kategorii nad 70 let.

KRAJÁNEK

Karolína Jandová (1.DGC Bystřice p. Hostýnem, minigolf) – získala zlatou medaili na MČR kategorie juniorů, na ME juniorů brala zlato a stříbro. V kategorii družstev žen na MS v Německu získala bronz.

Tomáš Blaha (AK Asics Kroměříž, atletika) – na mistrovství Evropy veteránů v silničním běhu dosáhl na druhé místo. Na mistrovství Evropy ve štafetě v krosu dosáhl na prvenství, je mistrem Moravy a Slezska a vítězem Českého poháru v běhu do vrchu.

Filip Novák (FK Baumit Jablonec, fotbal) – třiadvacetiletý záložník či obránce, odchovanec přerovské kopané, si našel místo v základní sestavě Jablonce. Se svým klubem vyhrál Pohár České Pošty 2013 a český Superpoháru 2013.

Kamil Švrdlík (BK Prostějov, basketbal) – opora basketbalistů Prostějova, člen širšího kádru České reprezentace. S prostějovskými Orly je z minulé sezony vicemistr Mattoni NBL.

Mikuláš Zbořil (PSG Zlín, lední hokej, inline hokej) – odchovanec Přerova patří k oporám zadních řad extraligového juniorského týmu Zlína. V uplynulém roce se stal s národním týmem České republiky mistrem světa v inline hokeji.

TRENÉR ROKU

Tomáš Krupa (tenis) – aktuálně trenér Tomáše Berdycha a odchovanec Tenisového klubu Precheza Přerov. Jeho svěřenec byl oporou českého daviscupového týmu a trojnásobným finalistou turnajů v Marseille, Dubaji a Bangkoku. Rok 2013 zakončil na sedmém místě žebříčku ATP.

Tomáš Tomiga (KBC Přerov, kickbox) – úspěšný přerovský trenér kickboxerského oddílu, připravuje i řadu vrcholových sportovců v čele s hokejisty Tomášem Kundrátkem či Jakubem Svobodou.

Jindřich Šejba (AVE Fitness Přerov, fitness) – jeho svěřenci jsou absolutní světovou špičkou. Na INBA Mistrovství Evropy v kulturistice mužů a fitness žen získali čtyři tituly mistrů Evropy a jeden titul vicemistra Evropy. Pravidelně vítězí na jednotlivých závodech.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov, hokej, mladší dorost) – jako trenér dovedlo družstvo mladšího dorostu do nejvyšší soutěže.

OSOBNOST ROKU

Pavel Vrba (FC Viktorie Plzeň, nyní trenér České fotbalové reprezentace) – přerovský rodák dovedl v roce 2013 Plzeň k mistrovskému titulu, v sezoně 2012/2013 do osmifinále Evropské ligy a v první polovině sezony letošní do základní skupiny Ligy mistrů, kde Viktorie obsadila třetí místo a kvalifikovala se tak do jarních bojů v Evropské lize. Na sklonku roku klub opustil, protože kývnul na nabídku stát se reprezentačním trenérem.

AKCE ROKU

Finále České ligy v americkém fotbale – na hřišti Spartaku Přerov se v létě uskutečnilo prestižní finále České ligy – TAG Heuer Czech Bowl XX. Souboj o post republikového krále mezi týmy Prague Lions a Prague Black Panthers sledovalo více než patnáct set diváků.

SÍŇ SLÁVY

Petr Hambálek – předseda STK sálové komise České svazu cyklistiky. Pracoval také jako předseda Krajského svazu cyklistiky a byl mezinárodním rozhodčím a komisařem. Na konci roku 2012 však náhle zemřel na dovolené ve Francii.