Bartl se v Praze představil proti favorizovanému Kozmovi ve váze do 77 kg. Vítězem duelu se stal právě David Kozma, Bartl byl nucen souboj vzdát.

„Marek sice celé první kolo skvěle bránil, ovšem díky pasivní pozici (pod soupeřem, pozn. red.) patřilo kolo jednoznačně Kozmovi. Ve druhém kole Kozma opět Marka porazil na zem, ale tentokrát svou dominanci ukončil dobře nasazenou pákou na ruku a Bartl byl nucen vzdát. Bohužel se opět potvrdilo, že Marek má vynikající boj v postoji, ovšem poněkud slabší wrestling. Markova prohra nás mrzí o to více, že jsme převážnou část přípravy věnovali právě obraně vůči porazům," řekl šéftrenér KBC Tomáš Tomiga.

Už začátkem minulého měsíce se v Afi Palace v Pardubicích předvedli teprve šestnáctiletý junior Petr Pospíšil a Tomáš Matyska. Pospíšil nejprve zvítězil v mužské kategorii v disciplíně K-1 do 75 kg. V zápase s Jaroslavem Surem z Lovosic naprosto dominoval.

Po Pospíšilovi předvedl své umění i Matyska, také v mužské kategorii K-1, tentokrát ovšem ve váze do 67 kg. Soupeřem mu byl Michal Hrudka z Liberce. Matyska vyhrál po tvrdém boji 3:0 na body.

„Matyska i Pospíšil předváděli po celý rok vynikající souboje s vítězným koncem a ukázali, že se skvěle poprali s přechodem do mužské kategorie. Navíc Pospíšil vzhledem ke svému věku může ještě téměř tři roky startovat na juniorských soutěžích, i když se v letošním roce třikrát utkal se soupeři v mužských kategoriích a vždy dokázal zvítězit," uvedl na závěr Tomiga.