Jako malá se s rodiči z Přerova přestěhovala do Chvalčova u Bystřice pod Hostýnem a v deseti letech začala hrát golf. Dvakrát až třikrát týdně dojížděla na hřiště Park Golf Club Ostrava a dostavily se i výsledky v podobě vítězství na několika turnajích.

Mezi dospělými se z premiérového vítězství radovala na President Cupu ve Zlíně, když jí bylo teprve deset let. Aby mohla intenzivněji trénovat a navštěvovat lepší školy, přestěhovala se s rodiči do Ostravy. Jezdila na národní dětské turnaje a začala vítězit. Na podzim roku 2002 vyhrála závěrečný Masters dívek do čtrnácti let a sezonu končila s handicapem (HCP) 16,9.

Ve dvanácti letech už zkusila i některé soutěže dospělých. Vyhrála dětskou tour Morava Cup a také opět závěrečný Masters dívek do čtrnácti let. S klubovým týmem vybojovala titul mistryň republiky družstev do čtrnácti let.

Hrála také první mezinárodní turnaj European Junior Golf Tour (EJGT) a skončila devětadvacátá. Tento rok již dosáhla HCP7,6. V další sezoně se dala dohromady se španělským trenérem Joaquinem Navarrou. Byl to rok velkých změn ve švihu a přístupu ke golfu vůbec.

Hodně trénovali a omezili turnaje. Přesto byla druhá na mezinárodním MČR juniorů do 18 let, vyhrála národní Dětskou tour a hrála za klub extraligu, což je nejvyšší soutěž družstev mužů a žen v republice. A zároveň se zlepšila na handicap 4,4. Následující rok 2005 byl velmi úspěšný, neboť se projevila práce a dřina z předešlé sezony.

Federace Katku nominovala na mistrovství Evropy

Na jaře Katka vyhrála celostátní turnaj CGAT v Ostravě a v Karlových Varech byla třetí. Poté skončila dvacátá první na mezinárodním mistrovství Rakouska.

„Nejvíc si ale cením titulu mistryně České republiky do osmnácti let. S klubem jsem poté vybojovala titul mistra republiky družstev do čtrnácti let v jamkovce a do šestnácti let jsme byli druzí,“ vzpomíná mladá golfistka.

Federací byla nominována na mistrovství Evropy družstev žen do Švédska a hrála mezinárodní mistrovství (MM) Německa do osmnácti. Byla na European Young Masters v Rakousku a na Duke of York Young Champions Trophy na Isle of Man, kde hrají jen juniorští mistři evropských zemí. P

rvní místo poté vybojovala na turnaji Teens on the Green v Atlantě a byla vyhlášena nejlepší mistryní všech klubů v České republice. Sezonu 2006 začala opět tréninkem v hale a byla na dvou reprezentačních soustředěních ve Španělsku, což ji také pomohlo. „Obhájila jsem titul mistryně republiky v juniorkách do osmnácti, byla jsem druhá na národním mistrovství republiky ve hře na jamky a třetí na mezinárodním mistrovství republiky na rány. To jsou největší turnaje u nás, takže úspěchů si moc cením,“ přiznala.

Také byla nominována federací na osm zahraničních turnajů, což bylo nejvíce ze všech českých reprezentantů. Má druhé místo z mezinárodního mistrovství Řecka, osmé z MM Německa do osmnácti a sedmé v dívkách do 18 let na Duke of Y.Y. Champins Trophy v Irsku.

Zúčastnila se také evropského šampionátu dorostenek v Dánsku, ale nejvíce si cení nominace na mistrovství světa v Jižní Africe. Tam se českému celku dařilo, když vybojoval dvacáté místo ze 42 zemí. „Za čtyři dny jsem nahrála plus deset a byla jsem čtyřicátá sedmá ze 125 hráček a z našich nejlepší. Byl to velmi úspěšný rok, když jsme navíc s holkama v klubu vybojovaly třetí místo v extralize družstev žen,“ dodává Růžičková.

Následující rok začala přípravným utkáním mezi reprezentantkami České republiky. Další turnaj se jí vydařil podle plánu, když vyhrála Českou Golfovou Tour velmi vyrovnanými výsledky 73, 72.

„Poté jsem se snažila uspět na mezinárodním mistrovství Španělska, kde se hrály první dvě kola na rány a poté jamkovka. Po kvalifikaci jsem skončila třetí s výsledky 71, 75, avšak ve druhé části turnaje jsem vypadla s místní Španělkou. I přes neúspěch v jamkové hře jsem posbírala mnoho cenných zkušeností.“

Turnaje po Evropě

Po návratu absolvovala další zahraniční turnaje jako mezinárodní mistrovství Rakouska, kde skončila třetí (74, 74, 71, 79) a mezinárodní mistrovství Slovinska, které vyhrála (76, 74, 73, 68).

„Doposud však za svůj největší úspěch považuji první místo na mezinárodním mistrovství republiky na jamky, kde jsem v kvalifikaci na rány zahrála 71 a poté porazila čtyři české reprezentantky. Tímto titulem jsem se stala nejlepší českou golfistkou.“

S českým týmem se zúčastnila mistrovství Evropy v Norsku, kde skončili na deváté pozici, což je nejlepší umístění na mistrovství Evropy v historii. Při dvoukolové kvalifikaci na rány nahrála 74, 71 a skončila čtvrtá. Poté vyhrála všechny své zápasy v jamkové hře, a tak velkým dílem přispěla k úspěchu České republiky.

Devátá skončila na European Young Masters ve Francii a patnácté místo brala na mistrovství Evropy žen jednotlivkyň ve Francii. Na své konto si také připsala dvě prvenství na Masters CGAT (68, 68) na Konopišti a vyhrála Pohár mistrů klubů Česka.

Zúčastnila se také turnaje The Spirit Int. Am. Golf Championchip v Texasu. Výkony v roce 2007 jí poté vynesly titul nejlepší hráčky České republiky. Uplynulý rok začala šestnáctou pozicí na French Lady Int. Championchip v Paříži a devátým místem na Germenn Int, Ladies Am. Ch. v Düsseldorfu.

Více se jí dařilo doma. Na mistrovství republiky na jamky vybojovala bronzovou medaili a mistrovství republiky juniorek vyhrála. Poté se ještě s dorosteneckou reprezentací zúčastnila mistrovství Evropy ve Skotsku, odkud přivezla sedmémísto.

Cesta za oceán

V srpnu poté odletěla do USA na studia. Tam studuje na střední škole ve Phoenixu v Arizoně a je členkou golfového týmu, který na konci roku vyhrál celostátní soutěž týmů středních škol v nejvyšší divizi. Ve finále Katka zahrála nejlepší výsledek v jednotlivcích a získala titul Golfový talent Arizony za rok 2008. V listopadu odletěla na mistrovství světa družstev do Austrálie, kde tentokrát obsadili osmadvacátou příčku.

Na konci minulého roku jste pak mohli vidět v České televizi přenos z galavečeru Golfista roku 2008, kde její otec Michal Růžička přebíral za Kateřinu již podruhé cenu Golfistka roku pro nejlepší naši hráčku, jejíž hrací handicap je - 2.

Také se jí dostalo cti, když byla pozvána školou a pořadateli na „výpomoc“ na turnaji FBR Open, který se hrál ve Phoenixu. V jeden den tam nosila předloňskému vítězi A. Baddeleymu výsledkovou tabuli. Být přímo na hřišti s nejlepšími golfisty světa, to byla pro ni další zajímavá zkušenost i odměna.

V tomto roce chce absolvovat v Česku nejvyšší turnaje, jako je mistrovství republiky ve hře na rány a jamky, a odehrát za svůj klub GK Čechie Praha několik extraligových utkání družstev. Na víc asi nebude mít čas, jelikož se v srpnu opět chystá vrátit na školu a golf do USA a zase se přiblížit svému snu – stát se profesionální golfistkou a uspět na americké golfové tour.