O oporu české reprezentace byl zájem ve Francii i Německu, dvoumetrová spojka však nakonec skončí v Bělorusku. Rozhodla jistota Ligy mistrů. „Ta pro mě byla absolutní prioritou,“ přiznal Kašpárek v rozhovoru pro web České házené.

Žeravický rodák by se navíc měl stát vůdčí osobností běloruského suveréna, který pravidelně útočí na nejvyšší příčky také v Evropě.

„V Szegedu necítím, že bych byl tím hráčem, který by rozhodoval zápasy a měl tuto pozici. Chci mít v týmu větší roli, být lídrem a mít větší porci minut na hřišti,“ hlásí Stanislav Kašpárek.

S maďarským Szegedem ve středu odehrál úvodní utkání osmifinále Ligy mistrů. A soupeřem mu byl německý Kiel s přerovským rodákem Pavlem Horákem. Právě Horák má za sebou štaci v Brestu, kde působil v letech 2017 – 2019.

„S Pavlem jsem v kontaktu. Konzultoval jsem s ním snad všechno, i když určitě mám ještě spoustu dalších otázek ohledně bydlení a života v Brestu. Ptal jsem se na fungování klubu, trenéra a Pavel mi v rozhodování hrozně pomohl. Ukázal mi vlastně samá pozitiva,“ nastínil Kašpárek.

Středeční bitvu s Kielem jeho tým prohrál 28:33, Kašpárek se trefil třikrát, jeho tým je však na pokraji vyřazení z elitní soutěže.

Jak se mu bude dařit v Brestu?

Stanislav Kašpárek

Narozen: 11. června 1996 v Přerově (24 let)

Pozice: pravá spojka

Výška: 202 cm

Kluby: Žeravice, Olomouc, Zubří, Balatonfüredi KSE, Szeged, Brest