Nakonec ale on sám přispěl k vítězství 27:25 sedmi góly, byl nejlepším střelcem českého celku. „Důležitá je výhra, zásadní jsou dva body. Že to vyšlo mně, není až tak podstatné. Vítězství jsme nutně potřebovali,“ vyprávěl Stanislav Kašpárek po zápase českým novinářům.

Šest branek jste dal během čtvrthodiny druhé půle. Dostal jste se do střelecké ráže?
Konečně. První zápas jsem nic moc nepředvedl. Nedostával jsem do optimálních šancí. I spoluhráči hráli dneska trochu více na mě, pomohli mi dostat se do toho.

Pak už bylo vidět, že si věříte, chodil jste nebojácně do proskoků…
Za to mohli i fanoušci. Dostali nás do takového transu. To pak ani nevnímáme a hrajeme na hranici svých sil. Pak jde všechno daleko lépe.

I to byl důvod, proč jste to bral na sebe?
Takhle je to vždycky, když vám to tam padá, chcete pokračovat. Ne že bych střílel za každou cenu, ale když jsem měl možnost, tak jsem toho využil.

Zlomili jste Makedonce v nástupu do druhé půle, stejně jako Rakousko předtím vás?
Důležité bylo, že nám neutekli třeba na pět gólů. Zápas jsme pak otočili a udržovali jsme náskok. Ke konci nám dali góly z přesilovky, ale naštěstí to pak Galoš (Martin Galia) zase zavřel.

V první půli jste dali jen devět branek, ve druhé dvakrát tolik. Co jste ve vaší hře změnili?
O přestávce jsme si řekli, co bychom měli hrát a ono to pak začalo vycházet. Oni sice změnili obranu, ale s tím jsme počítali. Podstatné bylo, že jsme hráli více jako tým.

Makedonci mají na vaší pozici pravé spojky kanonýra Lazarova, patří mezi vaše vzory?
On je samozřejmě legenda házené. Dvacet let se drží na top úrovni. Trenér v Szegedu mi pořád říká, ať se na něho dívám, že by chtěl, abych byl jako on. Kdybych se mu jednou přiblížil, tak bych moc rád.

V posledním zápase skupiny hrajete s Ukrajinci, tušíte co od nich čekat?
Věděli jsme, že skupina bude vyrovnaná, takže čekáme podobný zápas jako předchozí dva. Doufám, že fanoušci budou zase v takovém počtu a vytvoří nám domácí prostředí.