Skvělou sezonu završila v Přerově, kde premiérově převzala cenu pro absolutního vítěze ankety Zlatý kanár.

Teď už se ale připravuje na start nového ročníku. V rozhovoru pro Deník se rozpovídala o novém tre-nérovi, Fed Cupu, vztahu s Barborou Strýcovou či jak letos oslaví vánoční svátky

Je konec roku a vy jste v jednom kole. Kromě extraligy vás čeká exhibice v Hua Hin, kde strávíte i Štědrý den. Co vám nyní mohou zápasy proti top hráčkám dát?
Zápasů jsem teď moc neměla. Období bylo hlavně o přípravě, každé kvalitní utkání je proto pro mě dobré. Zahraji si vlastně jen dvě, jsem navíc ráda, že se uskuteční v Thajsku, kde bude podobné počasí jako v Austrálii, což mi pomůže se rychleji adaptovat.

Krátce se připravujete pod novým koučem Tomášem Krupou. Klape spolupráce?
Kouč zatím drží, dva týdny byly dobré. (usmívá se) Já taky držím, zatím si nemůžu na nic stěžovat. Uvidíme, co přinese nový rok a turnaje.

Změnil trenér už něco ve vaší hře?
Samozřejmě jsme o mojí hře bavili, jakou má vizi on, jakou já. Společně jsme se na něčem domluvili a cíl máme jasný. Po dvou týdnech tréninku těžko říct, ale zatím se zlepšuji, uvidíme, jak to půjde.

Co vaše svátky? Stihnete doma nějaké oslavy?
U nás probíhají Vánoce asi dva týdny, takže stromeček už je úplně suchý. (směje se) Doufám, že vydrží do dvacátého, kdy si uděláme Štědrý den. Další den už odlétám na exhibici.

Odpočinula jste si během krátké pauzy?
Dala jsem dohromady nějaké bolístky z konce roku, zápasů jsem odehrála docela dost. Hlavu mám teď taky v pořádku, připravenou na novou sezonu. Myslím, že můžu vyrazit do světa.

Pro české fanoušky je skvělou zprávou, že opět nastoupíte ve Fed Cupu. Jak vidíte šance týmu?
Myslím, že první kolo proti Švýcarsku bude hodně těžké. Samozřejmě ale máme výhodu, že hrajeme zase po pár letech v O2 Aréně. Atmosféra tam vždycky byla skvělá, už se těším na své zápasy. Doufám, že přelezeme přes první kolo. Bylo by hezké zase získat titul.

Je pravděpodobné, že s vámi bude ve výběru i Barbora Strýcová, která se o vás po výměně trenéra nevyjadřovala nejlépe. Bude fungovat chemie uvnitř týmu?
Jsem schopná fungovat v pohodě s každým. V rámci Fed Cupu je povinnost, abychom spolu minimálně na tři týdny v roce vycházely. Myslím, že s Bárou bude ve Fed Cupu všechno v pořádku. Už jsme spolu seděly a nějaké věci si řekly. Věřím, že atmosféra v týmu bude taková, jaká vždycky byla. Díky ní jsme vlastně vyhrávaly.

Na Zlatém kanárovi jsme vás dlouho neviděli. Užila jste si večer?
Ano, užila. Vůbec jsem nevěděla, co mám čekat, protože jsem na akci posledních pár let nebyla. Vloni jsem byla nemocná, takže jsem ráda, že jsem se zúčastnila a posbírala i ceny, které jsem tady měla z loňska schované. (usmívá se)

Jak hodnotíte rok 2017?
Samozřejmě šlo o nejlepší sezonu v mém životě. Jsem ráda, že jdu pořád nahoru a ještě nepřišel žádný propadák. Samozřejmě bude těžké obhájit úspěchy, ale doufám, že další rok bude ještě o trošku lepší a přidám i nějaké jiné tituly, než jsou letošní.