Vyhrát Davis Cup se nikomu hned tak nepoštěstí…

Je to pro nás všechny to nejlepší, čeho jsme vůbec mohli dosáhnout. My jsme se samozřejmě o úspěch pokoušeli už dříve, ale v předchozích letech to nevyšlo. V letošním roce, i když los nebyl jednoduchý, jsme to dokázali. Samozřejmě nám nahrálo kus toho potřebného sportovního štěstí. Srbsku chyběl Djokovič, v Argentině se zranil Del Potro a Španělům chyběl Nadal. Nikdo se už na tohle ptát nebude. Tímto úspěchem jsme se nesmazatelně zapsali do historie.

Cesta za triumfem rozhodně nebyla snadná. Věřil jste, že Radek Štěpánek rozhodující finálový zápas s Almagrem zvládne? Přece jenom mu porážka v prvním hracím dnu s Ferrerem na psychice rozhodně nepřidala.

Ferrer hrál ve vynikající formě, Tomáše a předtím i Radka přehrál. Já jsem věřil, že Radka nabudí ta atmosféra, která mu svědčí, přece jenom je zkušeným hráčem. Za stavu 2:2 jsem věřil, a to se potvrdilo, že Almagro zápas tak úplně psychicky nezvládne. To, co předváděl s Tomášem Berdychem, nehrál proti Radkovi ani tak v padesáti procentech. Radek však odehrál, myslím si, životní zápas. Tyto aspekty určitě rozhodly.

Jak osobně hodnotíte atmosféru v hledišti? Byl to ten faktor, který vám pomohl k celkovém triumfu?

Stoprocentně. Taková atmosféra zůstane každému dlouho v paměti. Diváci byli vynikající, byli takovým naším pátým hráčem. I když tam byly těžké chvíle, tak diváci za hráči stáli. Když vidíte, jak po tom Radkově vítězství stojí celá hala a aplaudaje, tak je to opravdu nezapomenutelný zážitek. ⋌(JaP)