Rodák z Přerova a šéftrenér TK Agrofert Prostějov odpovídal na vaše otázky ve čtvrtek 14. února od 8.45 do 9.30.

PŘECHOD NA ONLINE ROZHOVOR

Profil Jaroslava Navrátila

Nehrající kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil navštívil turnaj mladších žáků a žaček, který se koná v Břeclavi.Přerovský rodák v současnosti působí jako šéftrenér v prostějovském tenisovém klubu a rovněž coby nehrající kapitán českého daviscupového týmu.

Pětapadesátiletý Jaroslav Navrátil byl v profesionální kariéře v žebříčku dvouhry ATP nejvýše klasifikován na 64. pozici, ve světovém pořadí deblistů byl dokonce na 31. místě.

Je bývalým československým daviscupovým reprezentantem. Po skončení aktivní tenisové kariéry se dal na trenérskou dráhu.

Dlouhá léta blízce spolupracoval s nejlepším domácím tenistou Tomášem Berdychem, kterému pomohl se prosadit mezi světovou elitu.

V roce 2006 usedl na lavičku daviscupové reprezentace a v loňském roce se dočkal velkého úspěchu, kdy český tým dokázal po dvaatřiceti letech v nejslavnější týmové soutěži světa opět zvítězit.

Kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil s Tomášem Berdychem po pravici.

Kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil s Tomášem Berdychem po pravici. Autor: ČTK/imago sportfotodienst

Vítězný daviscupový tým (zleva) Ivo Minář, Lukáš Rosol, Radek Štěpánek, Tomáš Berdych a kapitán Jaroslav Navrátil s trofejí

Vítězný daviscupový tým (zleva) Ivo Minář, Lukáš Rosol, Radek Štěpánek, Tomáš Berdych a kapitán Jaroslav Navrátil s trofejí. Foto: Deník/Martin Divíšek

Kapitán české reprezentace Jaroslav Navrátil

Kapitán české reprezentace Jaroslav Navrátil. Foto: DENÍk/Pavel Sonnek