Ve sprintech na 200 metrů na singlkánoi prokázal, že je nejrychlejším českým kanoistou v éře po Martinu Doktorovi a jako první suverénně proťal cílovou linii. S partnery Šárou, Daňkem a Křivským si na stejné trati mezi čtyřkanoemi nechali nejcennější kov uniknout a museli se spokojit se stříbrem.

O den později na půlkilometrové vzdálenosti Plšek dokončil svou medailovou sbírku třetím místem opět vzávodě singlkanoistů. Týden po startu v Duisburgu na mistrovství světa tak potvrdil svou příslušnost k absolutní české špičce.

Tři zlaté

Výborně si vedl také jeho oddílový a reprezentační kolega Pavel Holubář, který nedávno zakořenil v Přerově a polyká tréninkové dávky na řece Bečvě. S partnerem Filipem Švábem na deblkajaku vyválčili zlato na 500 metrů a stříbro ve dvousetmetrovém sprintu.

S Baťkou na čtyřkajaku pak na dvoustovceapětistovce přidali další dva tituly, přičemž jejich trojici doplnili Štěrbanakratší a Ježek na delší vzdálenost.

Na račickém umělém kanále se s očekáváním představily i nejmladší přerovské naděje. Benjamínkům Tomáši Kremelovi a Marku Foukalovi se však na minikánoích nedařilo podle přání trenéra a ve svých jízdách na trati 500 metrů obsadili shodně sedmou příčku.

Další body vytěžil ještě Kremel s pardubickým partnerem Sýkorou, kteří na deblkánoi finišovali šestí. O další úspěchy se mohou mladí Přerované porvat již na začátku školního roku na tradiční soutěži v Ostrožské Nové Vsi.